Švédská trojka může být příjemným zpestřením, ale také osudovou chybou.

Poslední aktualizace: 2.9.2018

Švédská trojka je sexuální experiment, který vždy byl a bude nejčastěji diskutovaným. Ze všech možných erotických experimentů se zdá být jako nejpřijatelnější. Každý ví, co si pod tímto pojmem představit a každý má na něj svůj vlastní vyhraněný názor. Nikdo však nedokáže říct, co švédská trojka doopravdy obnáší, dokud ji nevyzkouší na vlastní kůži.

Sex ve třech
By: Lies Thru a Lens CC BY 2.0

O této netradiční metodě sexu ve třech existuje celá řada sexuálně laděných klipů, ale taková videa neodhalují žádný důvod ani pravou podstatu švédské trojky. Také bylo natočeno mnoho filmů, které pojednávají o sexu ve třech i po psychologické stránce. Hlavním důvodem většiny lidí, proč se pro metodu švédské trojky rozhodnou, je zvědavost. Představa větších možností při sexu a také pocit zakázaného ovoce často přehluší předsudky a vzrušující představy přimějí váhavější typy lidí tuto praktiku nakonec vyzkoušet. Variant, jak k takovému experimentu dochází, je přitom celá řada.

Švédská trojka
By: BrendanCC BY 2.0

V poslední dobé přibývá stále více partnerských a dokonce i manželských párů, kteří po vzájemné domluvě touží přibrat mezi sebe ještě třetího partnera. Z důvodu mužské rivality se nejčastěji jedná o další ženu, ačkoliv ani další muž není výjimkou při experimentech švédské trojky. Aby tento experiment neskončil zklamáním nikoho ze zúčastněných, je velmi důležité domluvit dopředu základní podmínky a dovolené praktiky. Zvláště u manželských párů je švédská trojka nebezpečným rizikem pro stabilitu manželství.

Pokud jste ochotní přijmout veškerá rizika, která jsou se zážitkem sexu ve třech spojena, nebrání vám nic v tom, abyste vyzkoušela, jaké může mít pro váš společný vztah přínosy. Pokud vám jde opravdu jen o zpestření a po sexu ve třech přitom extrémně netoužíte, měli byste přeci jen vyzkoušet ještě další sexuální praktiky, u kterých nehrozí žárlivost ani pozdější výčitky. Uvědomte si totiž, že sexuální fantazie jsou něco naprosto jiného než realita a mnoha ženám není příjemné pozorovat svého partnera, jak se věnuje cizí ženě. To stejné platí i naopak. Právě muži dělají při plánování švédské trojky největší ramena a mohou vás stále dokola ujišťovat, že mají vše ujasněné a druhý muž jim v posteli nevadí. Pořád ale existuje reálné riziko, že se mu v hlavě okolnosti sexu ve třech rozleží v hlavě až ve chvíli, kdy bude po všem a tedy i pozdě něco měnit nebo vrátit zpátky.

Schůdnou alternativou jsou asexuální varianty švédské trojky, kdy je povolen sexuální styk pouze mezi partnery a další žena nebo muž se věnuje pouze hlazení nebo se dokonce jen dívá. I taková praktika může k uspokojení pocitu ze sexu ve třech bohatě stačit a nenese s sebou tak velká rizika jako švédská trojka bez zábran.

Tento článek rozhodně nemá nikoho odrazovat od erotických experimentů a fantazií. Jen je občas dobré si uvědomit, že nelze jít do všeho po hlavě bez rozmyšlení. Později byste totiž mohli zbytečně litovat toho, že jste pro jednu vášnivou noc přišli o dlouholetého partnera nebo o vzájemnou důvěru.

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)