Posvíceno na sexuální úchylky

Poslední aktualizace: 26.10.2015

Když se vysloví sexuální úchylky, pravděpodobně každý ví, která bije. Existují dokonce lidé, kteří sami nějakou mají a přitom o ní nemají tušení. V dnešním článku si na některé posvítíme a zkusíme si objasnit, co to obnáší. 

Posvíceno na sexuální úchylky

K těm nejběžnějším patří hypersexualita nazývaná také nymfomanie. Jde v podstatě o nekontrolovatelnou závislost a touhu po sexu. Lidé trpící touto úchylkou nejsou schopni navázat trvalý vztah. Uspokojení hledají i mimo domov, protože jim většinou jeden partner nestačí. K dalším dalo by se říci módním trendům, patří bisexualita. V tomto případě na rozdíl od prvního neplatí kdykoliv, ale s kýmkoliv. Jde o náklonnost k oběma pohlavím. Určitě už jste také slyšeli sádlo – máslo chcete-li sado-maso. Jeden je submisivní a druhý dominantní. Patří sem bičíky, bondáže a fackami se nešetří.

Je libo sexuální koření?

Na řadě máme další méně známou úchylku High Helles, kdy si muži sex neváhají okořenit se ženou, která má obuv na podpatku. Vědecky bylo prokázáno, že tito muži směřují pozornost k ženám nosící právě vysoké podpatky. Méně známou úchylkou je pak Hirsutofilie, kdy tito jednici hledají uspokojení v nadměrném ochlupení. K největším trendům dnešní doby se řadí Metrosexualita. Jen málokdo si uvědomí, že příznaky, jež zmíníme, jsou úchylkou: nadměrná péče o své tělo a image, časté návštěvy pedikúry, manikúry, kadeřníka, solária, převlékání se několikrát za den a další. Obzvlášť silně zní slovo „orgie“. Patří sem gruppen sex, swingers párty a jedná se o sex ve skupině. Často při těchto „orgiích“ dochází k výměně parterů.

sexuální úchylky

Méně časté úchylky

Úchylek existuje celá řada. Některé možná znáte a jiné ne. K těm méně častým patří například Algolagnie, kdy se jedná o uspokojení v podobě bolesti. Další méně známá je Erotografomanie – kontaktování dalších osob písemně. Na základě dopisu si daná osoba přehrává ve své mysli různé scénky, které jí uspokojí.

To, že váš občas přepadne chuť experimentovat, neznamená, že máte úchylku. Každý si občas rád sex okoření něčím novým a zajímavým. Úchylka by to byla, kdybyste bez toho nebyli schopni dosáhnout uspokojení a cítili byste na dané věci závislost. 

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)