Orální sex může být mnohem příjemnější, pokud je ve vztahu opravdová důvěra

Poslední aktualizace: 31.8.2015

Oblast sexuality je podobná nekonečnosti vesmíru jako vejce vejci. V obou případech nemůžeme nikdy s jistotou říci, že víme úplně všechno, a i když si to začínáme myslet, objevíme vždy něco nového. A jiné věci pro nás zůstanou na vždy záhadou. V případě vesmíru je to život na jiných planetách, v sexualitě je to orální sex. Ten je jednou z nejrozporuplnějších sexuálních technik, které se týkají mužů i žen.

Sexy ženy
By: MaximMichaelCC BY 2.0

Orální sex se bez pochyb praktikoval již před mnoha stovkami možná i tisíci lety. Nejedná se tedy o moderní vynález, který by objeven teprve nedávno. Spíše se o této technice v minulosti nemluvilo tolik jako dnes. To se ovšem nemluvilo o více věcech. Dokonce se nemluvilo ani o klasickém sexu a sexuální ochraně, natož o nějakých praktikách nebo erotických pomůckách. Pro někoho ovšem může být orální sex natolik nepochopitelný, že se mu raději vyhnout. To platí bez rozdílů u mužů jako u žen. Velmi potom záleží na tom, zda je dané osobě nepříjemný orální sex vlastní nebo jí zkrátka vadí provádět orální sex na partnerce či partnerovi.

To, že partner či partnerka provádí orální sex vám, se časem a trpělivostí dá překonat. Orální sex totiž často poskytuje mnohem větší sexuální přínos než samotný sexuální styk. Pohlavní orgány jsou při orální stimulaci mnohem citlivější a celkově je oblast mnohem lépe stimulovaná. Pohlavní orgány jsou ovšem na druhou stranu velmi citlivým a osobním místem a je proto pochopitelné, že v začátcích je velmi těžké překonat stud. Po několika vyzkoušeních ovšem žena i muž přijdou na to, že není důvod se za svoji rozkoš stydět a svůj ostych překonají.

Složitější případ je takový, kdy se muž či žena zdráhají provádět orální sex svému partnerovi či partnerce, ačkoliv ti o to velmi stojí. Při takovém scénáři je velmi důležité zachovat trpělivost a toleranci. Žádný nátlak celé situaci nepomůže – naopak se celá situace ještě více zhorší. Často pomůže poznání, jak dokáže být orální sex příjemný a následná chuť poskytnout partnerovi stejné potěšení. Důležité ovšem je, z jakého důvodu k odporu orálního sexu došlo. Pokud je pravým důvodem stud, ostych nebo strach z neznalosti, nejde o nic vážného a při troše trpělivosti se tato blokáda odstraní časem sama. Jestliže jde ovšem o reakci na negativní zkušenost nebo pocit nevolnosti, je lepší ubrat zpátečku. Psychické bloky jsou někdy velmi ošemetné a mohly by vytvořit mnohem závažnější problémy. Pokud je situace vážnější, lze za tímto účelem vyhledat odbornou pomoc. V ostatních případech stačí několik triků, které mohou atmosféru k orálnímu sexu navodit.

Orální sex je jako mazlení, ovšem mnohem intimnější. Citlivý a pomalý přístup zvláště u začátečníků posílí důvěru a odbourá zábrany, které k orálnímu sexu můžete mít. Někdy je také velmi důležitá celková atmosféra. Pokud vy nebo naopak partner dostanete na poslední chvíli strach, nebojte se to říct nahlas. NIKDY se do ničeho nenuťte, jelikož si takovým přístupem pouze vypěstujete postupný odbor k dané sexuální technice. Naopak VŽDY tolerujte partnerovo přání, a pokud se necítí při jakémkoliv sexuálním aktu dobře, nenuťte jej. To samé by měl vždy dodržet i on.

Stejně jako všechny tělní tekutiny mají i tekutiny, které se uvolňují během orálního sexu chuť a vůni. Je proto nezbytné dodržovat hygienu a to obzvlášť přímo před orálním sexem. Zde se čistotu nevyplatí zanedbávat ani ze zdravotního ani z pocitového hlediska. Chuť a vůni můžete také velmi snadno ovlivnit životním stylem. Čím zdravější životní styl je, tím příjemnější může být i vůně a chuť tělních tekutin. Mnoho let se také traduje pověra o vypití dvou decilitrů ananasové šťávy před orálním sexem, která má výslednou chuť ovlivňovat nejrychleji a nejspolehlivěji. Vyzkoušejte, zda to funguje a můžete se o své poznatky podělit s námi se všemi.

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)