Netradiční svatba na statku je novodobým hitem

Poslední aktualizace: 14.3.2017

Téměř všechny ženy touží po velké svatbě na zámku či hradě. Tajně si přejí mít honosný obřad ve velké síni plné hostů, nebo v zámecké kapli s těmi nejkrásnějšími šaty, které by si vybraly princezny. Když však přijdou na to, kolik to stojí peněz, uvolí se na obyčejný obřad na úřadě se šaty z půjčovny. Pokud jste s tím smířené a nevadí vám to, potom směle do toho. Ale nemusíte mít svatbu na zámku, abyste ji měla jedinečnou a nádhernou! Zkuste se podívat po okolních statcích a budete překvapeny, jaké nabízí možnosti.

Netradiční svatba na statku je novodobým hitem 2
aliceabc0 / Pixabay

Svatba na statku či v jeho okolí

Abyste měla svatbu netradiční, nemusíte jet na Karlštejn. Propadněte kouzlu statku. Svatbu tak můžete mít na přilehlé pastvině plné přirozeně rostoucích květin nebo u říčky na kraji lesa. Jde o stejně romantickou a nádhernou atmosféru jako v bohatě vyzdobeném sále zámku.

Svatbu samozřejmě můžete zrealizovat i uvnitř, některé statky k tomu mají speciální sály, které mohou být vyzdobeny tradičně venkovsky, čímž se opět dostane netradičního nádechu celé události. Ve stejných prostorách pak můžete mít také hostinu. Mnoho statků samo vaří jídla, která jsou spíše českého, tradičního rázu. Po předchozí domluvě jsme si ale jisti, že lze vymyslet jiné jídlo. Stačí vyslovit přání!

Možnost focení s koňmi

Protože ke statku patří zvířata, především pak koně, nejspíše se vám nabídne možnost svezení v kočáře po přilehlém okolí. Romantickou projížďku můžete absolvovat hned po obřadu nebo kdykoliv jindy. Zároveň nebude zajisté problém vyfotit se s koňmi a získat tak památeční snímky, nad kterými všichni zatají dech. Ať už na koňském hřbetu nebo vedle něj, koně dodají zvláštní atmosféru, která vás vždy, i po deseti letech, při prohlédnutí fotografií, chytne za srdce.

Kromě romantických fotografií můžete vymyslet i vtipně laděné – můžete se pokoušet s novomanželem navzájem se dostat na vrchol hřbetu, sednout si zády k hlavě koně, nebo něco podobného, během čeho si užijete spoustu srandy, a fotograf bude mít možnost zachytit momentky vašich přirozených já.

Netradiční svatba na statku je novodobým hitem 3
goszka / Pixabay

Zábava pro děti i dospělé

Velká oslava nemusí znamenat jen hlasitou hudbu a plno alkoholu. Mnoho statků je ochotno zajistit zábavu jak pro novomanžele, tak pro všechny hosty, či dokonce jen pro děti, má-li statek koutek s menšími zvířaty nebo poníky.

Pro dospělé je možné vymyslet různé bojovky v okolí statku, nebo přímo v něm. Vyhřebelcovat koně nebo mu vyčistit kopyta není jen tak a můžete tak všichni mezi sebou soutěžit a užít si nezapomenutelné chvíle.

Nebojte se, že byste pak jeli špinaví domů, nebo byste zbytek večera trávili v koňmi načichlém oblečení. Statky nabízí i možnost ubytování, tedy samozřejmě i možnost sprchy a soukromí na převlečení. Vše lze vyřešit, stačí individuálně dohodnout podmínky. Jde o váš den a vězte, že se nikdo nebude snažit vám jej pokazit!

Jste nadšení? Neváhejte a prozkoumejte okolí, nebo jakýkoliv kout naší země. Jistě najdete ten nejlepší statek, na kterém si řeknete svá ANO!

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)