Někdy je fajn být single. Víte proč?

Poslední aktualizace: 28.2.2017

Nedávno byl Valentýn. Jeho stopy jsou ještě teď vidět v mnoha obchodech, kde straší ve slevových regálech srdíčka z čokolády, plyše nebo papíru. Ti, co jsou zamilovaní, už slavili. Je na čase se probudit ze smutku a připomenout si, proč i váš život, jste-li single, má smysl! Nevěřili byste tomu, ale i přes to, že sdílet s někým život je nádhera, být single má pár výhod. 

Někdy je fajn být single. Víte proč? 2
AlexVan / Pixabay

Vaše finance, nikoho jiného

Nejdříve se podíváme na finanční stránku. Nejde o to, že by snad někdo byl sobec, ale jste-li ve vztahu, předpokládá se, že do druhého budete náležitě investovat alespoň část peněz, kterou si vyděláte. Ať už jde o společné dovolené, bohaté vánoce nebo jedinečný dárek k narozeninám… Všechny peníze, které byste dali do svého partnera, můžete investovat do sebe, užít si tak více svůj vlastní čas – klidně v lázních! Nepřemýšlejte nad tím, zda vám nebudou chybět peníze, které byste chtěli utratit za nové boty. Prostě si je kupte, nikdo vám to nevyčte!

A nebo můžete šetřit, což se může vyplatit zejména tehdy, chcete-li se odstěhovat od rodičů a žít na vlastní pěst. Jistě, časem k vám přibude druhá polovička, do které i tak budete investovat. Z času, kdy máte své peníze „jen pro sebe“ se snažte získat co nejvíce, dokud ho máte.

Je to jenom váš život

Dokud jste sami, nezapomeňte si náležitě užívat svého prostoru. Je jedno, zda máte tunu plyšáků, keramických kočiček, fotek nebo máte na skříni plakáty z dob puberty. Dokud je to jen váš pokoj či byt, je to jen váš prostor, do kterého vám nebude nikdo mluvit a vy se nemusíte na nikoho ohlížet. Až se k vám někdo nastěhuje, už nebudete moct mít všude oblečení, líčidla ani nic takového.

Zároveň si užívejte svobody, kterou máte. Nemusíte se obhajovat, že jste opravdu byli na kafe se spolužačkou. Nikdo na vás nežárlí, nikdo vás nehlídá – a pozor, pokud tomu tak je ve vašem vztahu, možná je na čase něco změnit, přehnaná kontrola není dobrá!

Někdy je fajn být single. Víte proč? 3
jill111 / Pixabay

Občas chce každý být sám

Až budete s někým sdílet pokoj či byt, bude těžké mu říct: Odejdi, chci být sám. A je jedno, jaký proto máte důvod. Možná si nechcete mýt vlasy, možná si chcete zacvičit, možná chcete sníst tabulku čokolády, sledovat smutný film a brečet u toho. Je super mít někoho, s kým tohle všechno můžete dělat, tak jako tak občas neuškodí být prostě sám, v posteli, ve vytahaném pyžamu, v neuklizeném pokoji…

Můžete snít

Pořád je čas snít o modrookém blonďákovi nebo zrzavém boháčovi. Máte čas snít a hledat toho svého ideálního partnera. Až budete dva, budete možná spokojení a šťastní, ale z českého fotbalového fandy nikdy ten temperamentní Ital s vášní pro tanec nebude, i když vás bude přitahovat a bud emu patřit vaše srdce.

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)