Láska a trápení jsou neodlučitelnými známkami opravdového vztahu

Poslední aktualizace: 10.9.2015

Láska a trápení jsou neodlučitelnými známkami opravdového vztahu 2
By: Caitlin DoeCC BY 2.0

Každý z vás jistě již zažil trápení s láskou nebo zklamání ve vztazích s přáteli a rodinou. Do určité míry patří tyto nepříjemné zážitky neodlučitelně k našim životům. Bolest ze ztráty partnera nebo z důvodu hádek s někým blízkým jsou jednoznačné znaky opravdového citu. Nejvíce trápení nám přichystá už první láska, vyhrocené vztahy s rodiči a sourozenci nebo nepochopení a zrada přátel. Velmi složitá může být také situace, kdy si jen zkrátka nevíme se svými vztahy rady a jsme na pochybách. Často pak stačí zjištění, že nejsme v podobné situaci sami. V této kategorii se vám pokusíme pomoci a poradit v běžných i netradičních problémech ve vztazích.

Někdy se nám může zdát, že se zhroutilo vše, v co jsme věřili a za co jsme bojovali. Že naše snaha není opětována a naše touhy nejsou vyslyšeny. Ve většině případů jsou to ale řešitelné problémy, o kterých vzápětí zjistíte, že nejsou zas tak hrozné, jak se nám původně zdálo. Často si také ty největší strasti způsobujeme sami naprosto zbytečně. Zdá se vám, že se váš partner chová jinak? Že je často mimo domov? Přestalo vám to s partnerem klapat v posteli? Nebo vám připadá, že před vámi vaše kamarádka něco tají? Rodiče jsou nespravedliví? Děti vás nenávidí? Ve skutečnosti to může být celé úplně jinak a záleží pouze na vás, jak se ke svým problémům postavíte. Možná, že si dokonce vykládáte celou situaci chybně a vlastně se vůbec nic neděje. A pokud se něco doopravdy děje, není třeba ještě pozdě vše vyřešit jednoduše a rychle.

Život je velmi barevný a někdy se může zdát i černý. Každá zkušenost by nás ovšem měla popohánět kupředu a dávat nám novou sílu. Nesmíte jim ovšem dovolit, aby vás stáhli na dno. I od něj se dá ale docela dobře odrazit. Zahoďte tedy všechny své předsudky a vyzkoušejte jednoduché metody a techniky, které vám pomohou objevit ideálního partnera, nebo si udržet toho své. Najděte cestu, jak si porozumět se svými dětmi nebo rodiči a zjistěte, zda jsou vaši přátelé opravdu tak bezelstní a spolehliví, jak si myslíte. Nikdy ovšem nezapomínejte i na sebe sama. Nebojte se přiznat si vlastní chyby i přednosti, kterých můžete využít pro posílení mezilidských vztahů. Společně s námi můžete najít rovnováhu, která vám pomůže vážit si dostatečně sebe samotné i ostatních lidí.

Vztahy ovšem nejsou pouze o trápení a vážných problémech. Někdy je potřeba se samozřejmě také uvolnit a pobavit. Často i takto jednoduchá taktika vyřeší zdánlivě složité problémy. A jak jinak se lze pobavit, než při čtení cizích trapasů, novinek ze světa celebrit či při čtení neuvěřitelných příběhů s happyendem? Ani takové informace nebudou rozhodně v kategorii „sex a vztahy“ scházet. Ať jste již romantička, realistka nebo dračice, z našich článků se vždy dozvíte něco zajímavého i užitečného zároveň.

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)