Kdy je podle vědeckého výzkumu vhodné začít flirtovat?

Vliv vědy na různá životní odvětví je stále znatelnější. Nedávno se dokonce začala věda zabývat i statistikou vztahů a zkoumala, jak prostředí při seznámení ovlivňuje počátek vztahu a šanci získat srdce partnera či partnerky. Výsledky výzkumu z francouzské univerzity – France’s University of South Brittany, ukázaly, že pokud zvolíte pro první oslovení nevhodnou chvíli nebo místo, je vaše snaha o seznámení předem odsouzena k neúspěchu, i když bude vše zpočátku vypadat nadějně. Jestliže jste se tedy rozhodli vyrazit na lov, zjistěte si, kdy a kde je vhodné partnera hledat.

Flirt

Nejvýraznějším faktorem při seznamování se ukázalo být počasí. Během deštivého dne se toužilo seznámit o polovinu méně mužů i žen než za jasného a slunečného počasí. Ti, kteří přistoupili na výměnu čísla a první rande během špatného počasí, nakonec na schůzku nepřišli a jejich mobilní číslo přestalo existovat (Toto jednání se týkalo mužů i žen). Že by počasí vážně tolik ovlivňovalo náladu lidí a jejich jednání?

Dalším překvapivým zjištěním byl vliv ženského cyklu. Ženy v různých stádiích cyklu oslovovaly muže a zvaly je na rande. Největší úspěch měly ženy několik dní po „svých dnech“. Když se stejný pokus opakoval s muži, byly nejúspěšnější naopak u žen, které „své dny“ teprve očekávaly. Převzetí dominance zde tedy hrálo také určitou roli. Je ovšem těžké odhadnout, jak mohou tuto skutečnost využít muži. Rozhodně není vhodné během seznamování zjišťovat u ženy, kdy očekává „své dny“.

První rande
By: Emily HildebrandCC BY 2.0

Na třetím místě se ocitly sociální skupiny. Oslovit samotného muže má mnohem větší šanci úspěchu, než se pokoušet o zdolání srdce partnera ve skupině jeho přátel. Opačnou šanci mají ale muži u žen ve skupině kamarádek. Pokud je žena sama, cítí se zranitelná a raději se rychle vzdálí. S kamarádkami v zádech, které ji podporují, popřípadě hecují, bývá žena častěji svolná předat muži své telefonní číslo. Možná je v tom i trocha vychloubačné povahy, kdy chce žena kamarádkám ukázat, jak moc je žádaná. Muži si před kamarády raději udržují tvář drsňáka a ten přeci žádné číslo nikomu dávat nemusí.

V neposlední řadě se ukázal silným faktorem pro seznámení ve výzkumu také dosavadní průběh dne. Tento faktor je nejpochopitelnější a zřejmě každého napadne, že pokud není dobrá nálada, nemůže být samozřejmě ani úspěch. K seznamování je tedy nejlepší ráno a dopoledne, kdy je menší pravděpodobnost, že váš objekt zájmu potkalo něco nepříjemného, co by mu zkazilo náladu a vám snahu o seznámení. Nejvýraznějším poznávacím znamením je spěch a výraz tváře. Pokud vidíte svůj objev spěchat a u toho se navíc mračit, nemá smysl nic zkoušet. Výsledky výzkumu zaznamenali v tomto spojení nulovou úspěšnost. O něco vyšší šance jsou u lidí, kteří se mračí, ale nespěchají. Většinou je totiž něco trápí a vy jste pro ně příjemné zpestření. Z těchto lidí ale pouze velmi malé procento dorazilo na druhou schůzku. Existuje tedy nebezpečí, že posloužíte pouze jako vrba a ze své snahy nezískáte nic jiného než vztek a zklamání.

Při pokusu o seznámení můžete zvýšit své šance. I v nepravděpodobných situacích se některým ženám a mužům podařilo přesvědčit protějšek o první schůzce a předání telefonního čísla. Muži vytáhli nejsilnější zbraň – květinu. S ní přistoupili k cizí ženě a květinu jim prostě vrazili do ruky. Úspěch byl téměř 80%, což je v případě vysokého výskytu negativních faktorů velmi překvapivé. Ještě překvapivější ovšem je skutečnost, že toto číslo nekleslo ani při druhé a třetí schůzce. Naopak ženy zase zvolily svoji tajnou zbraň – hranou neschopnost. Vědomě zakoply, nebo vysypaly nákup a nalákaly na svoji past ne jednoho, ale často i několik gentlemanů. I zde byl úspěch téměř 80%, ale už pro druhou schůzku klesl na polovinu.

Možná jste uvedenými čísly šokováni, překvapeni, pobavení nebo znechuceni. Vliv vnějších faktorů na většinu situací v našem životě je ale nepopíratelný. Nenechte se zbytečně zaskočit nenadálou situací. Teď už víte, kdy a jak je vhodné začít flirtovat. Díky francouzské univerzitě by měl být úspěch téměř stoprocentně zaručen.

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)