Jak zapůsobit na prvním rande aneb čemu se vyhnout

Poslední aktualizace: 21.4.2015

První rande je vždy jednou velkou neznámou, která má svá pozitiva i negativa. Před prvním rande jsme napjaté, plné očekávání a zároveň i plné strachu z možného trapasu. První rande je spojeno s dalšími poprvé, například s prvním polibkem. Někdy se však může první rande stát velkým trapasem. Jenže jak se vyhnout nepříjemnostem, předsudkům a mylným dojmům? Jak zanechat nezapomenutelný první dojem a nezavřít si dveře hned na prvním rande?

Říká se, že láska je mocná čarodějka, a skutečně tomu tak je. Nasazuje nám růžové brýle a dělá z nás zamilované blázny. Aby si však mohl druhý nasadit růžové brýle lásky, je potřeba zanechat dokonalý první dojem. Jenže právě zanechání krásného dojmu a zapůsobení hned na prvním rande není tak snadné. Řekněme si to narovinu, kdyby to totiž bylo tak snadné, tak jsme všechny již šťastně zadané.

digital-art-398342_1280

Co děláme za chyby, aneb kdo ví, ať napoví

Abychom byli upřímní, musíme říci, že nikdy vám nikdo neřekne, jak se na prvním rande zachovat, abychom druhého okouzlili, přestože je nám povahově na hony vzdálený. Proto je seznamování a randění takovým kouzlem. Je to přeci o lidech. Dva cizí lidi se setkají a ani jeden z nich nemůže vědět, jaký ten druhý je a jak na něj zapůsobit. To, co někteří vnímají za neatraktivní chyby, se jiným líbí a naopak.

Existují však univerzální rady, kterými se můžeme řídit a díky kterým se můžeme cítit v pohodě a na rande jít s nadhledem.

Šaty dělají člověka

Zcela první dojem samozřejmě zanechávají šaty. Jak se říká, šaty dělají člověka. Na druhou stranu by se člověk, co se šatů týče, měl umět přizpůsobit. V první řadě by měla každá žena dbát na to, aby její oblečení bylo krásně čisté a voňavé. Následně by se samozřejmě měla zamyslet nad tím, jakého stylu rande bude a kam i partner pozve, a podle toho se obléct. Je totiž trochu zvláštní přijít do divadla v riflích a na procházku na jehlách.

ID-10077421

Krásu tvoří čistota

Co se krásy týče, představuje ji hlavně čistota. Jak se říká, čistota je půl zdraví, a je to tak, i přestože se dále říká, že špína je zdraví celé. Lidé si totiž o naší kráse vytváří dojem na základě čistého oblečení, čistých bot, nehtů či tváře.

Chování z ženy dělá dámu

Žena by se měla chovat jako dáma. Zapomeňte tedy na nadávky, hrubší mluvu a naučte se zdravit, děkovat, prosit či usmívat. Stačí jedno jediné křivé slovo na obsluhu v restauraci, jeden jediný pohled bez úsměvu a můžete si zadělat na konec vaší romance.

Samozřejmě vám nechceme dávat univerzální rady, jen chceme upozornit, že na tyto samozřejmé maličkosti se zapomíná. A co vy, napadá vás nějaká taková maličkost či samozřejmost, která může mít fatální následky?

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)