Jak je to s načasováním partnerské krize?

Poslední aktualizace: 31.8.2015

Možná už jste někdy slyšeli o tom, že ve třetím, sedmém a dvacátém roku manželství či partnerského vztahu přichází krize. Myslíte si, že je skutečně možné, aby partnerská krize přicházela na čas jako hodinky, že po třech letech může zákonitě přijít krize u každého páru? Není to tak trochu sci-fi? Pokud chcete vědět, jak to s manželskou či partnerskou krizí ve skutečnosti je, tak čtěte dál.

Partnerská krize musí jednou přijít. Otázkou je, zdali se dá vypočítat, kdy přesně přijde, či zdali můžeme věřit všem těm článkům o tom, že krize přichází po třech, sedmi a dvaceti letech. Pokud to budeme samozřejmě brát trochu s rezervou, pak musíme uznat, že ano, skutečně odborníci zjistili, že partnerská krize přichází v těchto pravidelných intervalech.

Na druhou stranu se to všechno dá lehce ovlivnit a je to ovlivňováno naším životním stylem, tím jestli máme děti, jaké máme zaměstnání a hodně udělá i náš věk.

Únava
Partnerská krize

Třetím rokem vstupujeme do reality

Psychologové říkají, že po třetím roku přichází konec akutní zamilovanosti. Pár si sundává svoje růžové brýle a partneři se najednou vzájemně vidí realisticky. To vše je spojeno s pocitem, že jsme konečně druhého odhalili či že se konečně přestal přetvařovat. Bohužel můžeme mít i pocit, že nás partner podvedl.

Pokud tuto fázi překonáme, pak je vše v pořádku. Může nám k tomu pomoci uvědomění, že naše láska nikam nezmizela, jen již není tak divoká a tak slepá. Ze zamilovanosti se totiž stává skutečná láska a pevné přátelství.

Sex
Photo Credit: ‚SeraphimC via Compfight cc

Se sedmým rokem přichází nuda

Po sedmém roce se začínáme nudit. Není k tomu co dodat. Prostě spolu neumíme trávit čas, sexuální život vychladl a my máme dojem, že jsme v pasti.

Z této fáze nám může pomoci aktivita. Prostě spolu začněte něco podnikat tak jako na začátku vztahu. Vraťte se zpět ke svému partnerskému životu a hlavně k užívání si nejen života, ale i druhého partnera.

Nevěra jako lék

Po dvacátém roce se chceme odpoutat

Po dvacátém roce míváme často dojem, že potřebujeme z tohoto vztahu uniknout pryč. Chceme něco prožít a často si bohužel mylně myslíme, že jiný partner nás skutečně omladí.

A jak se dostat z krize? Na to si musíme přijít sami.

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)