Co možná nevíte o lubrikačním gelu

Poslední aktualizace: 11.10.2019

Lubrikační gel známe všichni. Minimálně sem tam čteme o jeho nepostradatelnosti při postelových hrátkách. Víte však, jaké jsou rozdíly mezi silikonovými lubrikantami a těmi na vodní bázi? A přemýšleli jste někdy o tom, jak se takový lubrikační gel vyrábí? Dneska si rychle projdeme základy, které byste měli znát, než se do jeho případného výběru a nákupu pustíte…

Co možná nevíte o lubrikačním gelu 2

 

Výroba lubrikačního gelu

Značek lubrikačních gelů je nepřeberné množství. A jako u ostatních výrobků i zde platí, že většina společností výrobu deleguje do zahraničí, kde nad ní nemá plnou kontrolu. Jednou ze světlých výjimek je značka německá značka gelů pjur. Jak však podotýká generální ředitel této společnosti, Alexander Giebel, udržet výrobu v Německu není nijak jednoduché a stojí to mnohem více peněz. Výhodou však je, že v klidu mohou ručit svým za špičkovou kvalitu výrobků.

Co možná nevíte o lubrikačním gelu 3
Lubrikační gel Pjur MED Natural glide 100 ml

Sexshopik.cz uvádí, že ve výrobní hale této společnosti pracuje na 3 500 metrů čtverečních 35 pět zaměstnanců. Ti se starají nejen o stroje, ale také o výslednou kvalitu každého gelu.

Pjur momentálně vyrábí 60 druhů lubrikačního gelu a když mluvíme o výrobě, myslíme tím vše od A do Z. To znamená od návrhu složení, po samotnou výrobu, mikrobiologii a testování.

A jak takové testování lubrikantu vypadá? Sexshopik.cz uvádí: „Testování mikrobiologie gelu probíhá tak, že zaměstnanec vezme přibližně gram výsledného produktu a rozetře jej po agarové plotně. Poté se vzorek společně s ostatními vzorky vloží do inkubátoru, kde je ponechá po dobu pěti dnů a čeká se, zda se ve vzorcích neobjeví plísně či bakterie.“

Výroba gelu se vším všudy – až po odeslání k zákazníkům, tak trvá přibližně 12 dnů.

Co možná nevíte o lubrikačním gelu 4
Masážní svíčka Petits JouJous Pina Colada

Není gel jako gel – co všechno za typy gelů můžeme vybírat?

Jak už v článku padlo dříve, výběr lubrikačních gelů je skutečně bohatý – od jednotlivých značek, příchutí, funkcí až po metody použití.

Nejdůležitější rozdělení lubrikačních gelů je podle jejich funkcí. Gel na vodní bázi se hodí spíše k použití s různými silikonovými pomůckami. Silikonový gel je naopak vhodný pro všechny možné experimenty, u kterých se hodí dlouhotrvající lubrikace, stejně jako například pro použití v medicíně.

Co se týká funkcí, můžeme vybírat například mezi znecitlivujícími gely či naopak trochu pálivými. Příchutě jsou pak už na každém jedinci – a stejně tak na způsobu jejich plánovaného využití. O lubrikačních gelech se toho dá říci skutečně velmi mnoho. Proto doporučujeme podrobný článek od Sexshopik.cz, který vás tímto světem provede skutečně podrobně.

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)