7 věcí, které mohou komplikovat sex

Poslední aktualizace: 31.8.2015

Existuje špatný sex, dobrý sex a skvělý sex. Dále bychom mohli mluvit o spoustě dalších podkategorií, ale dnes se budeme zabývat spíše situacemi, které mohou sex zkomplikovat, nebo třeba i znemožnit. Některé z nich ovlivnit lze, jiné. Je ovšem důležité se umět připravit na každou z nich.

Sex
Photo Credit: ‚SeraphimC via Compfight cc

Alkohol

O tom, že alkohol sexu moc neprospívá, není pochyb. Mnozí lidé si pomáhají alkoholem, pokud mají před sexem ostych nebo obavy. Všeho ovšem moc škodí, a pokud to přeženete s alkoholem, můžete si být jistí, že ze sexu beztak nebudete mít žádné potěšení. O vašem partnerovi či partnerce nemluvě. Alkohol může dokonce ovlivnit i sexuální vzrušení nebo potenci.

Těhotenství

V období během těhotenství většina žen nemá chuť na sexuální aktivitu. Pokud přeci jen mají, musejí se většinou vyhýbat některým polohám, nebo používat více lubrikačního gelu. Obojí je důvodem pro komplikovanější průběh sexu a je potřeba brát na takovou situaci ohled. Pokud má žena navíc problematické těhotenství, může se stát, že bude odmítat sex úplně nebo jej má zakázaný přímo od lékaře.

Nemoc a léky

Během nemoci nemá mnoho lidí na sex náladu. Existují ovšem i nemoci, které ovlivňují potenci. Patří mezi ně hlavně kardiovaskulární onemocnění. Ti se sexu vyhýbají i z obav, aby neměla zvýšená sexuální aktivita vliv na jejich zdravotní stav. Většinou jde ovšem o zbytečné obavy. Sexuální aktivitu může omezovat také zvýšená hladina cukru nebo zúžené cévy. Na sexuální život můžou mít neblahý vliv i některé léky. Nejhorší účinky mají antidepresiva.

Přechod

Přechodem mohou trpět muži stejně jako ženy. U mužů začne s přibývajícím věkem tělo produkovat méně testosteronu. S tím dochází také k úbytku libida, které ovlivňuje erekci a sexuální apetit. U žen zase ubývá hormon estrogen, který ovlivňuje sliznici. Většina problémů, které jsou s menopauzou spojené, lze vyřešit pomocí léků či jiných postupů.

Stres
Photo Credit: beforethecoffee via Compfight cc

Stres a deprese

Málo času a spousta povinností mohou vyvolávat stres. V takové situaci není ani divu, že lidé nemají na sex náladu. Jestliže na sobě začínáte pozorovat příznaky stresu, zakročte co nejdříve. Vysoká hladina stresu totiž nepříznivě ovlivňuje libido a sexuální vzrušení. Podobně ohrožuje sexuální život také deprese, která patří již mezi závažné psychické problémy. Velmi často provází léčbu deprese také antidepresiva, která pro libido a sexuální potěšení nejsou ničím přínosným.

Obezita

Vysoká váha a obezita velmi nepříznivě ovlivňuje sexuální život ve všech směrech. Zapomeňte teď na estetickou stránku. Jedná se o čistě zdravotní problém. Obézní lidé jsou méně pohyblivý a častěji unavení. Zájem o sex u nich proto často ubývá. Obezita je také často spojena se zúžením cév nebo zvýšeným obsahem cukru v krvi. Mimo jiné mají obézní ženy problémy s otěhotněním a muži s erekcí.

Nízké sebevědomí

Velmi silně může sexuální život ovlivnit nízké sebevědomí a to hned dvakrát. Nízké sebevědomí vzniká s příliš negativního sebehodnocení. To znamená, že pokud žena nebo muž jsou přesvědčeni o tom, že jejich tělo je nedokonalé, odráží se takový postoj i na jejich sexuální život. Není nijak lehké takový postoj změnit a nelze ho léčit. Právě z těchto důvodů patří nízké sebevědomí mezi nejzávažnější sexuální komplikace.

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)