5 věcí, které zaručeně ničí vztah

Láska není žádná samozřejmost a romantické filmy patří na plátno. Realita je však úplně o něčem jiném. Vztah se buduje několik let a je to dřina, stejně, jako vybudovat kariéru. Je to týmová práce založená na toleranci, důvěře a vzájemné úctě. Avšak i naprostý soulad je snadné narušit, proto je potřeba si neustále své city připomínat – ne však slovy, ze kterých by člověk dostal cukrovku, ale činy, kde jsou slovíčka už pak jen třešničkou na dortu.

5 věcí, které zaručeně ničí vztah

Pokusy změnit jeden druhého

Stanovený ideál neexistuje. Dejte si velký pozor na zaměňování zvyků a charakterových vlastností. Existují věci, které člověk nezmění, i když ho budete 1000x prosit. Zubní pasta v umývadle patří k zlozvykům, jež změnit lze, ale několikrát ztracené klíče a roztržitost patří k nezměnitelným vlastnostem člověka. Pokusy změnit partnera vedou pouze k oboustranné frustraci. Pokud jej nedokážete milovat takového jaký je, ukončete vztah dřív, než bude pozdě.

Řešení sporů před druhými

Nikdy se nedohadujte před druhými lidmi za žádných okolností. Uvádíte tak do rozpaků nejen svou polovičku, ale ostatní zúčastněné. I kdyby vám vařila krev v žilách, nechte si vyjasnění konfliktů až na doma hezky v soukromí. Ostatní to buď nezajímá, nebo si ještě přihodí polínko do ohníčku.

Časté hádky

K určitým neshodám dochází ve vztazích normálně. Ovšem, co je normálně? Pravděpodobně každý vycítí sám, že hádka minimálně 2x v týdnu není už v pořádku. Pokud se během hádky přechází i mez únosnosti, kde padají urážky, vulgarismy s cílem zesměšnit, je to varování, že takový vztah postrádá vzájemnou úctu.

vztah

Místo komunikace mlčení

Mnoho dospělých lidí se uráží stejně, jako malé děti. Pak zavládne tichá domácnost. Jenže mlčením se ještě žádný spor nevyřešil. Pokud se vám něco nelíbí, sdělte to partnerovi. O věcech je nutné hovořit, druhý nemá ponětí, že svým slovem mohl zranit či urazit. Jakékoliv vyjádření emocí, ať už kladných či záporných je zárukou psychického zdraví.

Přehnané žárlení

Už Shakespeare hovořil o žárlivosti jako zelenooké příšeře, která se vysmívá svým obětem, jež požírá. V každém vztahu musí být důvěra, bez ní nikdy vztah fungovat nebude. Alespoň pokud je řeč o harmonickém vztahu.

 

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)