5 okamžiků, kdy může pohotovostní antikoncepce ovlivnit váš život

Přivedení dítěte na svět bývá tím nejkrásnějším okamžikem, který může rodiče potkat. Tím spíš, když se na jeho narození těší oba už dlouho dopředu. Někdy se však může stát, že si člověk narýsuje plány, ve kterých s potomkem tak úplně nepočítá, anebo se přihodí něco horšího.

5 okamžiků, kdy může pohotovostní antikoncepce ovlivnit váš život 2

  • Nakročeno ke skvělé kariéře: Učení vám jde od ruky a jdete si za svou vytouženou pracovní pozicí. Anebo už jste se na dobré místečko dostali a usilujete jít ještě výš. Stačí jeden prasklý prezervativ a sny o pohádkové budoucnosti se mohou sesypat jako domeček z karet. Není snazšího řešení, než užití pilulky, která vám usnadní další kroky, a miminko si pořídíte ve chvíli, kdy už si budete se svou pozicí jisté v kramflecích.
  • Dobré zázemí je prioritou: Přivést dítě na svět znamená mít dobré zázemí a také dostatek financí k pokrytí spousty potřeb, které jsou zcela nezbytné. Odhadem se tyto potřeby pro první rok života dítěte vyšplhají k výši 60 000 Kč a více. Pakliže nemáte našetřeno a váš měsíční výdělek stačí na uhrazení nájmu a nakoupení jídla, je jasné, že budete raději obětovat pár stovek za pilulku, která zkrotí vaše obavy.
  • Zdraví na prvním místě: Někdy můžou v cestě za založením rodiny stát i zdravotní problémy, které se nevyřeší mávnutím kouzelného proutku a mohly by těhotenství udělat hotovým peklem. Pohotovostní antikoncepce je dobře snášená, proto ji mohou užívat prakticky všechny ženy a dívky, nejlépe však po konzultaci s lékařem. “Užití pohotovostní antikoncepce by měly s lékařem diskutovat zejména ženy, které trpí nějakou závažnou chorobou, v minulosti prodělaly mimoděložní těhotenství, nebo v minulosti po použití hormonální antikoncepce měly nějakou alergickou reakci,“ říká gynekoložka Kamila Nouzová. 5 okamžiků, kdy může pohotovostní antikoncepce ovlivnit váš život 3
  • Nepřipravený přítel/Dobrý přítel ≠ dobrý otec: Kreslíte si budoucnost s partnerem v růžových barvách. Všechno klape do chvíle, než selže ochrana a v doposud zdánlivě svědomitém partnerovi se probudí strach nezodpovědného chlapce. Není třeba si naivně nalhávat, že s narozením dítěte se jeho postoj změní, netlačte ho do ukvapeného rozhodnutí. Díky pilulce „po“ máte na výběr a s těhotenstvím můžete počkat. Třeba vám okolnosti uvedené výše jen zrovna nehrály do karet, anebo se časem ukáže, že za to tento partner nestál. Partnera změnit můžete, otce svého dítěte nikoliv.
  • Přešlapy se dějí: Pudy jsou holt silný stimulátor touhy. Pokud se stane, že jim podlehnete a zaděláte si na malér, který by mohl vyústit rodičovstvím, utíkejte rychle do lékárny. Pohotovostní antikoncepce je k dostání bez předpisu a není třeba předkládat průkaz totožnosti.

Pohotovostní antikoncepce může pomoct vyřešit rozhodnutí, v jejichž případě by zaváhání změnilo celý Váš život. Není radno nic podceňovat, pro klid v duši si raději tuto pilulku pořiďte, abyste ji měli vždy po ruce. Mezi nejrozšířenější osvědčenou pohotovostní antikoncepci patří například Escapelle nebo Postinor.

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)