Vybíráme kočárek: Podle čeho se rozhodnout?

Nastávající maminky mají často připravenou výbavičku, přebalovací pult, připravený pokojíček a všechny ostatní propriety, které bude miminko potřebovat. A kočárek nikde… Proč? Zdá se, že české maminky stále ještě dají na pověru, která říká, že pořízení kočárku před narozením miminka přináší smůlu.

Zapomeňte na pověry!

Milé budoucí maminky, zapomeňte na pověry a kočárky si vyberte co nejdříve. Čím déle budete čekat, tím méně se vám bude chtít obíhat obchody. A po narození miminka už na koupi kočárku nebudete mít čas vůbec. Tak hurá do vybírání!

Tip: Nezapomeňte, že budete potřebovat také autosedačku a další doplňky ke kočárkům!

i-coo-kombinovany-kocarek-icoo-peak-4-air Vybíráme kočárek

Udělejte si na výběr kočárku dostatek času – jedině tak budete mít jistotu, že je přesně podle vašich představ a splní všechny vaše potřeby.

Hlavní je zodpovědět si otázku: „Kde budu s kočárkem nejčastěji jezdit? Ve městě nebo v přírodě?“

Podle odpovědi si zvolíte vhodná kolečka – ta jsou kromě konstrukce kočárku to nejdůležitější. Na nezpevněný terén jsou vhodnější nafukovací kola, která zaručují snadnou manipulaci a překonání všech překážek. Překvapí vás ale poměrně vysokou hmotností, proto berte v potaz, jak často bude třeba kočárek zvedat. Pěnová kolečka jsou zase ideální do města, kde oceníte jejich nízkou hmotnost. Snadno se s nimi otočíte na místě a proplujete i tou nejužší uličkou.

Rozhodněte se také o počtu koleček – trojkolky bývají hbitější, snadněji se s nimi manipuluje. Ale nenabízí takovou stabilitu jako kočárky se čtyřmi kolečky. Pokud budete nerozhodná a nebudete vědět, zda je pro vás důležitější hbitost nebo stabilita, můžete sáhnout po kompromisu – po kočárku s konstrukcí trojkolky, která má místo jednoho předního kola hned dvě.

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)