Užijte si jízdu na kole jinak – podle potřeby i bez námahy!

Poslední aktualizace: 30.3.2015

Jaro začíná a tak je ten nejvyšší čas začít přemýšlet, jaký sport si budete na čerstvém vzduchu v přírodě užívat. Pokud vám můžeme radit – vrhněte se na cyklistiku. Při jízdě na kole se totiž skvěle hubne, zvýšíte si svoji fyzičku a můžete vyrazit téměř kamkoliv a třeba i s celou rodinou. Navíc je tu i jedna možnost, díky které si užijte jízdu na kole téměř bez námahy!

Jak vám jízda na kole prospěje?

Největší výhodou cyklistiky je, že jí může provozovat kdokoliv a kdykoliv. Jízda na kole je vhodná i pro lidi s nadváhou, protože nedochází k velkému zatížení kloubů. Stačí se vlastně jen posadit na sedlo a šlápnout do pedálů. Navíc je to sport, při kterém se opravdu skvěle hubne, aby tomu tak skutečně bylo, je třeba jet minimálně půl hodinky ve svižnějším tempu, kdy se tepová frekvence drží okolo 130 tepů za minutu. Během takové jízdy bude vaše tělo spalovat tuky a vy se budete kochat krásou přírody. Na vyjížďky byste měla vyrazit minimálně 3x v týdnu.

zivotzeny.cz_kentoya_cz_01

Není to třeba přehánět – je tu elektrokolo

Pokud vám spíše než o hubnutí jde o požitek z jízdy na čerstvém vzduchu, nebo plánujete delší trasy a bojíte se, že byste to fyzicky nezvládla, nabízí se jedno zajímavé řešení. Místo klasického si kupte elektro kolo. Do jeho výbavy patří baterie, která slouží jako pohon. Můžete ji kdykoliv aktivovat a nechat se jen vést.

zivotzeny.cz_kentoya_cz_02

Elektrokolo zvládne jízdu na silnici i po upravených cyklostezkách a polních cestách. Je také dobrým „přibližovadlem“ do práce. Ráno můžete využít jízdu s pohonem, abyste nebyla zpocená a po práci si vyjet a zasportovat si. Na trhu jsou speciální elektrokola pro ženy. Mezi nejlepší patří model AEB04 s akcelerátorem. Kolo na jedno nabití ujede až padesát kilometrů. Má hliníkový rám, takže se s ním snadno manipuluje. Požitek z jízdy nabízí 6-ti stupňová přehazovačka Shimano a také přední odpružená vidlice.

Tento model je možné koupit na kentoya.cz, obchod nabízí i moderní skútry, to pro případ, že kolo není pro vás to pravé ořechové.

Rada na závěr – při jízdě na kole musíte myslet na své bezpečí! Pořiďte si kompletní výbavu. Seznam všech povinných věcí najdete zde.

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)