TIP na rodinný výlet – Zábavní park Fábula

Poslední aktualizace: 1.6.2018

Hledáte neustále nějaké nové tipy na rodinný výlet s dětmi a dochází vám inspirace? Vyzkoušejte Zábavní park Fábula pro všechny ve věku od 2 do 99 let.

TIP na rodinný výlet - Zábavní park Fábula 2

Zábavní park Fábula v městečku Kamenice nad Lipou nabízí možnost výletu s dětmi za každého počasí. Nenechte si ujít prázdninové úterní a čtvrteční jízdy S párou za Fábulou, které letos začínají už v květnu. Základem pohádkové říše je suterén s pohádkovými bytostmi, jako je kašpárek, princezna, vodník, ježibaba i čert, se kterými je spousta legrace. Interaktivní Igráčkova expozice vám na 12. panelech ukáže informace z optiky či časových pásem. Výstava Svět panenek, bludiště s otázkami, obří společenské hry, hlavolamy, tvořivé dílny, cukrárna, hostinec loupežníka Bambitky i mini ZOO děti všeho věku nadchne. V okolí naleznete mnohé výlety s dětmi.

Vyzkoušejte únikovou hru

TIP na rodinný výlet - Zábavní park Fábula 3 Můžete přijet i se staršími dětmi. Jejich touhu po zážitcích a adrenalinu naplní úniková hra Útěk ze žaláře nebo dobrodružná hra Tajemné šifrování. Vaše děti budou nadšeně plnit úkoly, získávat body a odměny. Na telefon, tablet či notebook si ani nevzpomenou. V únikové hře máte jen 30 minut na získání potřebných informací a útěk z vězeňské cely. Vstup do tmy vězeňské cely je jedinečný. Pokud se dostanete z vězení ven, čeká vás pátrání v kanceláři STB. Mezi výpověďmi, zápisy a fotografiemi musíte najít důkazy a informace. Pokud se dostanete na svobodu, dostanete i foto ve vězeňském tričku s časem, za který jste hru zvládli absolvovat a vyhrát sami nad sebou. Tato únikovka je jediná atrakce, kterou lze navštívit i bez vstupenky do Fábuly. Exit game si stačí jen předem rezervovat.

Autentické prostředí vězeňských cel

Areál rodinného parku Fábula byl vystavěn v budově Okresního soudu, který dříve sloužil k těmto účelům. Rozsáhlá budova má veškeré soudní zázemí, soudní síně, vycházkový dvůr pro vězně a 10 vězeňských cel. Ve dvou původních celách se zachovanými vězeňskými dveřmi, s okénkem pro podávání stravy, světlíkem, malým zamřížovaným oknem a kukátkem pro kontrolu vězňů, můžete prožít originální únikovou hru Útěk ze žaláře. Dodnes v prostorách celé budovy bloudí duch vězně. Z výpovědí svědků je dochováno, že mnohokrát v noci zaslechli bouchnutí dveří vězeňských cel, zvuky a zvláštní jevy. V budově prostě dodnes straší. Autentický zážitek lze prožít na vlastní kůži.

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)