Reflexní vesta pomáhá ochránit vaše děti ve dne i v noci

Poslední aktualizace: 17.3.2017

V České republice v loňském roce zemřelo více než 500 osob při dopravních nehodách. Nemalý podíl na tom měli chodci, kteří podcenili situaci a nepoužili žádný zvýrazňující prvek na svém oblečení. Mezi mrtvými a zraněnými byly bohužel i děti. Co můžete udělat pro své děti, abyste minimalizovali riziko v okamžiku, kdy se pohybují v blízkosti silnice či na špatně osvětleném místě? Pořiďte jim reflexní vesty.

Reflexní vesty běžně používají profesionální řidiči. Dobře vědí, že při pohybu na komunikaci jsou díky nim lépe vidět. Pomáhají nejen v noci, kdy upozorňují projíždějící řidiče, ale i ve dne. Svítivá oranžová či žlutá barva, jež je doplněná o bílé pruhy, je dobře viditelná ve tmě, jakmile se na ni posvítí. Ve dne je pak praktická například v okamžiku, kdy je mlha.

819

Reflexní vesty se hodí po celý rok

Malé děti mohou zejména v zimě chodit domů ze školy či nějakého kroužku už za tmy. Jdou-li po chodníku, který těsně sousedí s vozovkou, je reflexní vesta přesně tím prvkem, který jim může zachránit život. Řidiči je totiž včas spatří a vyhnou se jim. Zvláště důležité je nošení vesty či alespoň reflexních náramků a kroužků tehdy, musí-li děti (ale i dospělí) chodit přímo po komunikaci, protože u ní není chodník. Zákon dokonce ukládá povinnost nosit reflexní prvky mimo obec, což je novinka v zákoně z loňského roku.

Ochrana dítěte za pár korun

Investice do dětské reflexní vesty je zcela minimální, dá se pořídit pod 100 Kč. A to je částka, kterou byste do ochrany vašeho dítěte měli investovat bez jakéhokoliv přemýšlení. V obchodech jsou už běžně k dostání vesty s výraznými prvky i pro nejmenší děti od 2 let, a to i s různými potisky. Kupovaná vesta by vždy měla splňovat evropskou normu EN 1150, díky níž máte jistotu, že výstražný oděv splňuje potřebné optické vlastnosti, a to při jakýchkoliv světelných podmínkách.

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)