Počítačová grafika od útlého věku? Proč ne?

Poslední aktualizace: 10.12.2019

kurz
Počítače jsou vymožeností moderní doby. I když se to nám, rodičům, často nelíbí, musíme se smířit s tím, že na děti útočí ze všech stran. Setkávají se s nimi ve škole, mnohdy jejich prostřednictvím odevzdávají úkoly. Kamarádi a spolužáci mluví o tom, co všechno na počítači dělají. Než na nich hrát hry, je lepší věnovat se něčemu užitečnému. Co třeba počítačové grafice?

Když se řekne počítačová grafika

Počítačová grafika je z technického hlediska obor Výpočetní techniky, který používá počítače k tvorbě umělých grafických objektů a na úpravu zobrazitelných a prostorových informací, nasnímaných z reálného světa (třeba digitální fotografie a jejich úprava, filmové triky). Z hlediska umění jde o samostatnou kategorii grafiky.

Proč se jí mohou věnovat už děti?

Čas strávený na počítači se snažíme dětem omezit na minimum. Proč? Protože by ho dítě nejradši strávilo hraním her. A jak už to bývá, odříkaného chleba největší kus. Čím víc to dítěti budete zakazovat, tím víc bude počítač vyhledávat.

Každé dítě rádo kreslí. Některé tato zábava brzy přestane bavit, což je škoda, ale ty druhé to baví a každou volnou chvilku tráví kresbou. Možná v něm dříme budoucí malíř, grafik, architekt. Posuňte tuto zábavu o level výš, dejte tvoření nový směr. Dejte mu zelenou a přihlaste ho na kurz počítačové grafiky.

Počítačová grafika od útlého věku? Proč ne? 1

Kurz počítačové grafiky má smysl

Kromě toho, že se dítě na počítači bude věnovat smysluplné činnosti a dáte mu možná skvělý základ pro budoucí povolání, dozví se tam mnoho nového a zajímavého. Co třeba?

  • Seznámí se s Photoshopem a naučí se v něm kreslit, dělat korekci, měnit barvy
  • Nakreslí digitální obrázek
  • Vyzkouší si korekci barev
  • Vyrobí zábavnou karikaturu
  • Nakreslí dinosaura
  • Zvládnou super koláž
  • Seznámí se s Adobe Illustratorem
  • Co je vektorizace portrétu?

Náš tip: Hledáte kurz počítačové grafiky pro mládež v Praze? Zkuste Draw Planet.

Jednou týdně, vždy ve stejný čas se děti desetkrát sejdou se svými vrstevníky a za pomoci lektora budou 2 hodiny tvořit a objevovat svět umění. Nic s sebou nepotřebují, veškeré materiály a vybavení jim v ateliéru zdarma půjčí.

Počítačová grafika od útlého věku? Proč ne? 2

Nechte své děti vyniknout a naučit se něco nového. Znalost počítačové grafiky se neztratí. Na každé lekci s profesionálními lektory získají zkušenosti a odnesou si třeba digitálně namalovanou postavu nebo vlastní retuš. Kurz je bude bavit a možná se nadchnou pro moderní uměleckou tvorbu!

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)