Máte doma prvňáčka? Víte, co vás čeká?

Šel váš malý chlapeček nebo vaše roztomilá princezna letos do školy nebe je to teprve v září čeká? Zajímá vás, co všechno vás s vaším prvňáčkem čeká? Samozřejmě, že víme, že školní rok již dávno začal, takže mnozí z vás se s některými věcmi setkali. Přesto se pojďme podívat, jaký život vám s dítětem školou povinným čeká.

Začátek školní docházky vašeho dítka nás vždycky dojme. Vaše malé miminko už je velké a odchází do školy. Jenže po etapě roztomilého dojetí přijde vystřízlivění jak pro vás, tak samozřejmě pro vaše dítko. Pojďme se podívat, co vše za vystřízlivěním stojí.

school-teacher-148135_1280

Ranní vypravování a chystání svačinek

Prvních pár let školní docházky je nejtěžších. Dokud se o sebe vaše dítko nepostará samo, dokud si nenachystá svačinku a nevypraví se do školy, musíte se o všechno postarat vy. Řekněme si to narovinu, oproti školce je to změna, tam mělo vaše dítě stravu zajištěnou. A navíc množství z nás ví, že dítě vaši svačinu jíst nebude a místo ní si koupí nějakou tu sladkost.

Domácí úkoly

Další povinností, která vás s dětmi čeká, je dělání domácích úkolů. Říkali jste si, že to bude brnkačka. Opak je však často pravdou. S rozjíveným dítětem udržíte horko těžko chladnou hlavu. A ve vyšším ročníku zjistíte, že některé věci si již dávno nepamatujete.

Chození na třídní schůzky

Z práce se člověk většinou těší domů a nenapadne ho, že bude muset začít chodit na třídní schůzky, kde mu budou učitelé spílat, jak jeho dítě zlobí, mluví sprostě, lumpačí nebo píše prasátko.

child-316511_1280

Čtení a psaní

Slabikování, koktání a zadrhávání… To vás pravděpodobně čeká, když dítě nastoupí do školy, protože někdo vaše dítě musí naučit číst plynule. A co teprve psaní, pamatujete si na ně?

Argumenty typu já vím, já nevím, já sám či paní učitelka říkala

Najednou se začnete setkávat s argumenty „ale já vím“ či naopak „já nevím“, „já to nechápu“ nebo „já si to udělám sám“. Což teprve, když vám dítko řekne „paní učitelka říkala“.

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)