Kam nejen za bahenní koupelí nebo zábalem, ale i cyklistikou a procházkami?

Poslední aktualizace: 3.7.2020

Plácnout sebou na deku u bazénu a celý den své tělo vystavovat slunečním paprskům vám nic neříká? Chcete svou dovolenou strávit aktivně, ale taky dopřát tělu nějaký ten relax? Máme pro vás tip. Vydejte se na místo přímo protkané turistickými trasami a cyklostezkami, kde na vás ale čekají i blahodárné léčebné procedury. Že neexistuje?

Každý vášnivý cyklista se už z projížďky několikrát vrátil obalený bahnem. Nic příjemného to asi nebylo, víte ale, že taková bahenní koupel není vůbec k zahození? Musí jít ale o tu lázeňskou. Zmírní bolesti při artritidě, prohřeje organismus, uvolní napětí a stres.

Kam nejen za bahenní koupelí nebo zábalem, ale i cyklistikou a procházkami? 2

Cyklostezky i wellness najdete v Mariánských Lázních

Wellness je často skloňované slovo. Většinou se pod ním ale skrývá jen bazén a sauna. Když chcete zažít opravdové wellness, musíte se vydat do lázní. Jenže najít takové, kde se lázeňské procedury a procházky malebnou přírodou doplňují, není snadné. Mariánské Lázně to ale dokázaly.

Leží na západě Čech, v rozlehlé dolině s nadmořskou výškou kolem 600 m.n.m. V jejich blízkosti se rozprostírá široký pás lesů protkaný turistickými stezkami a cyklostezkami. Pyšní se golfovým hřištěm, jedinou dlouhou plochou dráhou v ČR, geologickým parkem, tenisovými kurty i jacht klubem.

Co v Mariánských Lázních podniknout ve volném čase?

Kromě toho, že si budete užívat procedur jako plynové koupele, slatinné zábaly, minerální koupel, si můžete dopřát pitnou ozdravnou kúru ze zdejších pramenů. Vydat se taky můžete k Mariinu plynovému jezírku s oxygenoterapií, což je v českém lázeňství rarita.

Kam nejen za bahenní koupelí nebo zábalem, ale i cyklistikou a procházkami? 3

Nejen o procedurách je ale pobyt v lázních, neméně důležitý je i pohyb. Ať už s sebou máte kola nebo jen vlastní nohy, čeká tu na vás hromada krásných míst, která musíte navštívit.

  • Středověký hrad Loket na skalním ostrohu, ze tří stran obklopený řekou Ohří.
  • Hrad a zámek Bečov nad Teplou vám poodhalí roušku tajemství kolem relikviáře sv.Maura.
  • Milovníci zlatavého moku musí určitě navštívit rodinný pivovar v Chodové Plané. Víte, že mezi Mariánskými Lázněmi a Chodovou planou byla nedávno otevřena cyklostezka?
  • Cyklotrasa vede i k naučné stezce Kladskými rašeliništi.
  • Na kole dojedete i k premonstrátskému Klášteru Teplá.
  • Máte radši toulky přírodou? Vaší pozornosti by neměla uniknout rozhledna Hamelika ani zdejší geologický park.
  • Asi 20 kilometrů od Mariánských Lázní se za doprovodu zkušených průvodců můžete vydat do hlubin země. Středověký dům Jeroným, kde se kdysi těžil cín čeká na vás. Kdo sebere odvahu a vydá se sem, ten bude odměněn pohledem na úchvatná skalní jezírka smaragdové barvy.
  • Asi dva kilometry od Plané u Mariánských Lázní se v údolí osady Sv. Anna rozprostírají Annenské rybníky, které jsou hnízdištěm mnoha druhů vodního ptactva. Hnízdu tu třeba racek chechtavý.
  • U vesnice Lesná zase najdete naučnou stezku Bobří svět, která vás přesvědčí o schopnostech a umění bobrů.

Kam nejen za bahenní koupelí nebo zábalem, ale i cyklistikou a procházkami? 4

Náš tip: Nechce se vám ještě na hotel? Potřebujete po výletu doplnit cukry? Vydejte se po kolonádě k obchůdku s tradičními lázeňskými oplatkami. Ještě teplé jsou totiž nejlepší.

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)