Jak vybrat školní aktovku

Poslední aktualizace: 19.3.2015

Bačkory, sešity, obaly, desky, vodovky, zástěrka… To všechno a ještě víc potřebuje každé malé dítě školou povinné. Jenže jak takové pomůcky s ohledem na zdraví dítěte a jeho dětské představy vybrat? Jedním z nejtěžších úkolů pak bývá výběr školní aktovky. Víte, jak takovou školní tašku vybrat?

Chystá se vaše dítko do školy, nebo už doma takového malého žáčka máte? Pak pravděpodobně víte, jaké školní potřeby takový malý školáček potřebuje. To máme penál, pastelky, desky, sešity, všechny ty věci na výtvarku, úbor na cvičení, přezůvky a hlavně školní aktovku. Jenže výběr školních potřeb není jednoduchá záležitost. Musíte totiž zkombinovat školou předepsané či doporučené pomůcky, přání vašeho dítěte a vhodnost pomůcky s ohledem na zdraví vašeho malého školáčka. Největší potíž bývá s výběrem batohu, pojďme se proto podívat, jak bychom takovou školní tašku měli vybrat.

1

Školní batoh podle věku a velikosti

V první řadě zavítejte do specializovaného obchodu, ať u kamenného nebo internetového, a vyberte si skutečný školní batoh či aktovku, nezaměňujte je za obyčejné batohy. V potaz berte výšku a tělesné konstrukci vašeho dítěte s ohledem na jeho věk. Je samozřejmě potřeba, aby dítě batoh uneslo a aby batoh vyhovoval tvarování páteře.

Co nejlehčí aktovka

Školní batohy by měly být co nejlehčí, například u dítěte od první do páté třídy by neměl batoh přesáhnout 10 % jeho váhy. Když si však zvážíte tašku vašeho dítka, možná zjistíte, že všechny jeho věci váží 6 až 8 kilo. Pro rozložení váhy je samozřejmě důležité, aby mělo dítě tíhu rozloženou na obou ramenou. Volte tedy tašku na obě ramena.

Bezpečná školní aktovka

Školní aktovky by měly být bezpečné nejen pro zdraví dítěte, ale i pro dítě samotné, a tak by měly být o bezpečnostní prvky i obohacené. To znamená, že by měla mít jasnou barvu, reflexní prvky a odrazky.

obr_s_logem.aspx

Včetně uvedeného by měly mít aktovky i vyztužené dno, přehledně uspořádané kapsy či ucho pro pohodlné přenášení v ruce. Při výběru však nesmíte zapomenou ani na design, na který vás váš malý poradce/školáček určitě rád upozorní.

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)