Jak správně vybrat cestovní pojištění?

Poslední aktualizace: 1.2.2017

Venku je sice stále zima, ale mnozí z vás již jistě přemýšlí o tom, kam se v létě vydat na dovolenou. Sezóna letních dovolených se totiž rychle blíží. Kromě těch příjemnějších starostí, které zahrnují především výběr vhodné destinace, byste však měli řešit i praktické věci, jakými je například výhodné cestovní pojištění. Na dovolenou si jedete odpočinout a užít si volných letních dnů, určitě se vám tedy nebude chtít s nikým dohadovat o tom, na co máte právo. Cestovní pojištění vám tak zaručí klidný spánek a možná i ušetří značné nepříjemnosti a výdaje v cizí zemi.

Jak správně vybrat cestovní pojištění? 2
CharlesRondeau / Pixabay

Cestovní pojištění

Mnoho lidí si myslí, že na cestování po Evropě žádné speciální pojištění nepotřebuje, a vsází pouze na kartičku pojištěnce, tedy Evropský průkaz zdravotního pojištění. Díky němu máte samozřejmě právo na základní nezbytné ošetření, ale na nic navíc. Pokud však máte zařízené samostatné cestovní pojištění, jsou v něm většinou zahrnuty i další služby. Kromě léčebných výloh jsou v něm řešeny i náklady na transport domů. V mnoha případech je v něm i odpovědnost za způsobené škody, nebo ztrátu zavazadel.

Na co si dát pozor?

Cestovní pojištění se vyplatí určitě každému a za pár korun na den si kupujete zároveň také klidnou dovolenou. Je však potřeba vše pořádně dobře vybrat, zvážit všechna možná rizika a snažit se jim díky pojištění předejít. Cestovní pojištění se většinou vztahuje pouze na vaši osobu, a pokud někomu způsobíte zranění vy, tak na to se již nevztahuje. Je proto lepší, když máte v pojištění zahrnutou odpovědnost za škodu způsobenou třetí osobě. Kvalitní cestovní pojištění nabízí například Axa assistance. K pojištění získáte také profesionální asistenční služby, které vám budou k dispozici i 24 hodin denně a sedm dní v týdnu. Nyní pojištění navíc získáte se slevou 20 %.

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)