Dětský pacient v péči maminky

S koncem léta a nástupem chladnějších dnů přichází i období nachlazení. Právě tyto dny, kdy je jednou teplo a podruhé zima je zvýšená šance na onemocnění dítěte. Máte-li doma malého pacienta, pravděpodobně jako každý starostlivý rodič uvažujete, jak nejvíce mu ulevit a vpravit do něj nějaké sousto. Z tohoto důvodů přinášíme dnešní článek, který ocení především maminky. 

dětský pacient

Jablečný džus se skořicí

Malý pacient může být nad míru znechucen s neustálého popíjení teplého čaje. Nemocné dítě navíc potřebuje větší přísun vitamínů. Dodejte mu je formou, kterou neodmítne a navíc mu zachutná. Vyměňte čaj za jablečný džus, který ohřejete a jemně zaprášíte skořicí.

Domácí horká limonáda

Popíjet během dne jedno a totéž se vážně omrzí. Navíc se nemoc netýká většinou jediného dne, ale celého týdne. Zkuste střídat čaj, jablečný džus a domácí horkou limonádu. Vyrobíte jí úplně snadno. Vymačkejte citrón či pomeranč a smíchejte s medem. Celé to zalijte teplou vodou a promíchejte. Dítě tak dodrží pitný režim a dostane správný přísun vitamínů.

limonáda

Stará dobrá klasika

Určitě vám nemusíme dlouze představovat tradiční kuřecí vývar. Ten ve spojení s nemocí představuje nesmrtelnou klasiku. Jeho pozitivní vliv na organismus byl navíc i prokázán. To je určitě pádný důvod, proč tuto dobrotu nepodat i nemocnému dítku. Jestliže dítě bolí v krku, podávejte pouze čistý vývar, časem můžete přidat i zeleninu, těstoviny či vejce.

Krémová polévka

Jako rodič už máte vysledováno, která polévka chutná vašemu dítěti nejvíce. K často podávaným a oblíbeným patří například rajská polévka. Vaše dítě může dát však přednost jiné krémové polévce. Aby byla pokud možno, co nejvíc výživná, zahustěte jí smetanou. Dodá dětskému tělíčku bojujícímu se zákeřnými bacily potřebné bílkoviny. Není řečeno, že musí jít pouze o slané varianty. Nemocné děti příliš jíst nechtějí, zkusit můžete krémovou polévku malinovou, dýňovou, ale i jinou.

 

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)