Chytrý dárek pro děti, užitečný pomocník pro vás?

Poslední aktualizace: 28.5.2019

Chytrý dárek pro děti, užitečný pomocník pro vás? 2

Rodiče si často lámou hlavu nad tím, jakým dárkem potěšit své ratolesti. Hraček dnešní děti mají mraky. Prarodiče děti často rozmazlují, kdo by jim to měl za zlé? Rodiče pak, spíš než o hračkách, přemýšlí o praktických věcech. Co třeba hodinky?

A ne ledajaké hodinky. Slyšeli jste už o chytrých hodinkách s GPS lokátorem? Že ne? Pak je nejvyšší čas se o nich něco dozvědět.

Jak vybrat hodinky pro děti?

 • Musí dětem sednout na ruku
 • Měly by být nenápadné, velké tak akorát
 • Mohou mít veselé barvy a motivy
 • Měly by dítě zaujmout. Jen tak je bude rádo nosit.
 • Prostudujte i jejich funkce

Chytrý dárek pro děti, užitečný pomocník pro vás? 3

Materiál

Pro děti se nejvíc hodí silikonový, plastový nebo textilní pásek. Kovové hodinky bývají těžké a na dětské ruce nevypadají přirozeně. Špatně se u nich také upravuje velikost.

Analog nebo digitál?

Děti se rády učí hrou. Snáz se jim samozřejmě učí čísla, než aby četly, kde se právě nachází ručička. Ve škole je to ale nemine. Hodinky, na kterých lze přepínat mezi digitálním a analogovým zobrazením pak jsou skvělou pomůckou. Konečný výběr je ale na vás a dítěti.

K čemu jsou hlídací hodinky?

Snad každý rodič alespoň jednou zažil situaci, kdy má dítě na zřeteli, ale během vteřiny je tomu naopak. Stačí uhnout pohledem, zkontrolovat sourozence, sáhnout do regálu třeba pro těstoviny. Z ničeho nic, během té kratičké chvíle, se dítě „ztratí“. Zajde na pískoviště, ve výloze obdivuje vytouženou hračku.

Chytrý dárek pro děti, užitečný pomocník pro vás? 4

Vy se ale leknete a zpanikaříte. Kam se podělo? Co teď? Nebojte se. Díky chytrým hodinkám budete přesně vědět, kde je. Stačí si otevřít aplikaci nainstalovanou ve vašem telefonu a zjistit aktuální polohu.

Jak chytré hodinky fungují?

Hodinky Gator v sobě mají implementovaný čip pro GPS a WIFI lokaci. Díky nim hodinky vždy dokáží určit aktuální polohu. Kromě GPS a WIFI lokace v sobě mají zabudovanou také GSM/GPRS technologii, která informaci o poloze odešle na telefon rodičů, prarodičů a dalších osob, které hodinky mohou sledovat.

Aplikace pro ovládání hodinek

Můžete ji stáhnout do všech zařízení, která využívají iOS a Android. Aplikace je volně ke stažení a je v češtině. Kdo má telefon nastavený v jiném jazyce, může si ji stáhnout v příslušné jazykové verzi.

Jedny hodinky můžete sledovat ve více aplikacích. Když potřebuje jejich pohyb sledovat maminka, tatínek, babička, tetička nebo třeba starší sourozenec, stačí si do svého zařízení aplikaci také nainstalovat. Správcem hodinek je ten, kdo je zaregistruje a jako první spáruje se svým telefonem. Ten založí účet, kterým se budou všichni přihlašovat. V aplikaci můžete mít přiřazeno více hodinek. To ocení rodiče s více dětmi.

Chytrý dárek pro děti, užitečný pomocník pro vás? 5

Hlavní funkce hodinek Gator

 • Přesná lokace a nastavení bezpečnostních zón
 • Jednoduché ovládání
 • Analogový i digitální ciferník
 • SOS tlačítko
 • Dlouhá výdrž baterie
 • Volání
 • SOS tlačítko

 

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)