Začátky vaření končí chutnou odměnou!

Poslední aktualizace: 3.8.2018

Některé ženy mají pocit, že po všech kulinářských pokusech zůstane v kuchyni jen pohroma. Vzdávají své šance, myslí si, že pro to nemají nadání. Chyba! Každodenní vaření pro rodinu nemusí být kulinářské umění, nejde o nic složitého. Nevštipujte si do paměti samé „nezvládnu to“, „stejně to nebude chutnat dobře“. Víme, co vám pomůže, aby si váš manžel i děti pochutnaly.

Začátky vaření končí chutnou odměnou! 2
stevepb / Pixabay

Začínejte pomalu, ale jistě

Pro začátek se nepokoušejte hned o guláš nebo kynuté buchty. Začněte pomalu, ale jistě. Mezi nejjednodušší recepty nepatří přitom uvaření vody na těstoviny, ale například míchaná vajíčka. Ty, jak je známo, netrvají snad ani deset minut a není potřeba nakupovat exotické potraviny.

Přijímejte rady

Když něco uvaříte, nebojte se dát to ochutnat někomu z vašeho okolí, kdo má s vařením větší zkušenosti. Poradí, co děláte špatně. Třeba se jen bojíte přidat dostatek soli a pepře, možná nevíte, že je při některých receptech potřeba dodávat vodu, která se vyváří, někdy pak jde jen o dobu vaření či pečení – hlavně u masa. Nechte si poradit, pochvala i kritika vás posune dál.

Tip: Předcházejte zápachu v kuchyni použitím vhodné digestoře. Také nejčastějším důvodem plísní v kuchyni je vlhkost ze samotného vaření. Vařte bez rizika jejich vzniku a podívejte se na bílé digestoře od výrobce Mora.

duybox / Pixabay
duybox / Pixabay

Kurzy a videa

Pokud máte možnost navštěvovat ve svém okolí nějaký kurz vaření, určitě se této příležitosti chopte. Naučíte se pod vedením zkušeného kuchaře připravovat jednoduché, rychlé, chutné recepty, které později využijete doma a díky kterým se naučíte základní postupy při vaření. Ty jsou potřeba potom i k těm složitějším.

Možností, jak se naučit vařit, je také sledování videí. Internet nabízí mnoho kuchařů, kteří vaří a dělí se o své rady a nápady s diváky. Poradí, které bylinky se hodí k masu, jak uvařit nejlepší těstoviny nebo jak na dezerty. Stačí hledat, zajímat se a nepřestávat doufat v lepší zítřky!

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)