Učení hrou, aneb když hračka rozvíjí

puzzle-75658_640 Správná hračka není pouhou hračkou, ale nástrojem, který rozvíjí dětskou motoriku, rozum a pohybové i smyslové schopnosti. Jak ale takovou správnou hračku vybrat?

Hračky se mohou stát dokonalým nástrojem, které vaše dítě naučí spoustě činností a které u nich rozvinou velké množství schopností. Aby bylo dosaženo vytouženého výsledku, měly by hračky odpovídat momentálním dovednostem dítěte. Hračky bychom tedy měli vybírat, podle dovedností a predispozic dítěte.

Označení hraček

Víte, proč jsou hračky označované značkou, která říká, které vhodné věkové skupině jsou určené? Většina lidí se touto značkou neřídí. Ale označení hraček má svoje odůvodnění, neboť hračka rozvíjí právě ty schopnosti toho věku, který je na značce určen.

Hračky, které prospějí

V prvních měsících života se děti zaměřují na pohyb, vhodné jsou pro ně kolotoče, zvukové hračky a interaktivní deky. Do šesti měsíců se dítě věnuje hlavně kousání a žmoulání hraček, je tedy potřeba, aby se hračky neskládaly z malých částeček a neměly ostré hrany. Po devátém měsíci mohou nastoupit didaktické hračky, díky kterým se dítě učí tvarům. Po prvním roce jsou ideální chodítka a vozítka, která pomáhají dětem s koordinací pohybů.

Jedny z nejvhodnějších hraček pro děti jsou didaktické hračky, které se od prvního roku věku dále hodí pro děti každého věku. Není těžké sehnat didaktické hračky za dobrou cenu. Zvláštností hraček je, že ty, které nejvíc pomáhají, stojí nejméně a naopak.

Kreslení a malování

Nikdy není brzo ani pozdě na rozvoj dítěte pomocí kreslení a malování, které rozvíjí zručnost, ale i pohybové schopnosti rukou, rozum, představivost i smysly dítěte. Navíc na kreslení bude dítě potřebovat jen pár výtvarných potřeb (štětce, barvičky a pastelky). Pro nabídku výtvarných potřeb klikněte zde.

Tradiční hračky

Na děti také dobře působí i tradiční dřevěné hračky, například dřevěné loutky, které rozvíjí dětskou fantazii a představivost. Širokou nabídku najdete na webových stránkách nomiland.cz.

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)