Tipy na podzimní výtvarné hry pro děti

Poslední aktualizace: 23.9.2014

barevné listypapír na řetěz-800Jestliže vaše děti od rána do večera něco vytváří, kreslí a malují, určitě se vám budou hodit naše tipy pro podzimní vyrábění. Vyberte jim vhodné výtvarné potřeby pro jejich věk, nasbírejte venku přírodní materiál a pusťte se do úžasného tvoření s nimi.

Barevný závěs z listů a přírodnin

Přineste si z procházky hromadu různobarevných listů všelijakých barev- členité listy javoru, složené listy jírovce, jednodušší z třešně nebo dubu, buku a podobně. Také můžete zpestřit červeným šípkem, žaludy i trojicí lískových oříšků. Připravte si silnější provázek, můžete ho mít v přírodní barvě, ale skvěle bude vypadat i červený a žlutý. Nyní přivazujte listy na provázek, nechte je asi 10 až 15 centimetrů od sebe. Řetěz zavěste na okno, dveře nebo jej nechte viset na lustru. Zajímavou a trvanlivou alternativou může být řetěz z listů, které vystřihnete z barevných papírů nebo filcu.

Obkreslování nebo šrafování listů

Děti určitě bude bavit i obkreslovat tvary různých listů pastelkami či fixami. Můžou si vybrat jen jeden a ten vybarvit. Nebo vznikne koláž z mnoha druhů listů. Zapomeňte na pravidla a nechte své děti kreslit podle vlastní fantazie. Dejte jim klidně i vhodné lepidlo, ať si listy do obrázku přilepí. Další možností je šrafování pastelkou na papír, pod nímž je list položený žebrováním nahoru. V tomhle případě se vytvoří nádherná kopie každého listu.

šrafování listu přes papír-800Otisk jablíček, hub a listů

Nádherná dekorace na podzimní stůl vznikne otisknutím obyčejného jablíčka, listů a kukuřice. Jablka využijte spíše padaná nebo menší plody, které byste nejedli. Temperovou, akrylovou nebo tiskařskou barvu si dejte na tácek a rozetřete si ji na plochu, aby vznikl polštářek, do něhož budete svůj materiál namáčet. Jablíčko, houby i kukuřici si rozkrojte podélně nebo napříč a můžete se pustit do díla. Inspirujte se pozadím oblíbeného večerníčku Křemílek a Vochomůrka. Hotový výrobek můžete dětem zalaminovat a potom jej používat jako podložku na stůl.

talířek-800Talířek

Ozdobit si talířek nebo hrneček můžete snadno pomocí barev vhodných na keramiku- mohou to být akrylové barvy nebo speciální barvy. Zvolte si oranžový, žlutý, červený nebo hnědý odstín a naneste jej na rub listu s výrazným žebrováním. List potom přitlačte na talířek. Ozdobit si můžete celý talířek nebo jen dokola nebo zůstaňte jen u jednoho lístku. Záleží na vás a na vaší fantazii. Pokud použijete speciální barvy na porcelán, které se zapékají v obyčejné troubě, můžete svůj výrobek mýt i v myčce na nádobí. Vřele doporučujeme jako originální dárky k narozeninám i k Vánocům.

Keramika

Díky novým technologiím se dá keramika vytvářet i v domácích podmínkách, aniž byste k tomu potřebovali pec na vypalování. Tato speciální keramická hmota je složena hlavně z přírodních jílů a minerálů a na vzduchu perfektně uschne, čímž výrobek získá trvanlivost. Z hmoty si děti vymodelují zvířátka, postavičky i krásné šperky. Hmota lze koupit v různých barvách nebo ji můžete dobarvovat po zaschnutí akrylovými barvami a natírat lakem.

Pusťte se s dětmi do tvoření také, objevujte s nimi nové materiály a nechte se překvapit krásnými výrobky. Užívejte si společné chvíle, popusťte uzdu svojí fantazii a zapomeňte na pravidla. Potom se nám svými věcmi pochlubte.

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)