Na co si dát pozor, než si vezmete půjčku

Podvodníkům s půjčkami se daří, protože si stále řada lidí před podpisem smlouvy řádně neprostuduje podmínky půjčky.

Půjčkou vstupujeme do dluhů i na několik let, proto je nutno si ověřit, kdo vám peníze půjčuje. Měla by to být seriózní a důvěryhodnou společnost. Využijte internetových vyhledávačů, diskusní fóra, příspěvky a hodnocení upozorňující na potenciální problémy. Zkuste i pročísti Kamali zkušenosti, jde o velmi zajímavou půjčku. Zajímavé jsou i recenze Kimbi půjčky. Dejte si vždy pozor na skryté poplatky. Mnohdy se totiž skrývají za půjčkou s nízkým úrokem. Samotná úroková sazba má často jen velmi malou vypovídací schopnost o konečné částce, o jakou půjčené peníze přeplatíte.

Na co si dát pozor, než si vezmete půjčku 2

Sledujte RPSN

Důležité je sledovat RPSN. Roční Procentuální Sazba Nákladů vyjadřuje kromě úroků i veškeré poplatky a náklady, které jsou s půjčkou spojeny. Ty jsou mnohdy několikanásobně vyšší než samotný úrok. Společnosti lákají na nízké úroky, vydělávají ale na nejrůznějších poplatcích, které mnoho lidí při podpisu smlouvy přehlédne. Hodnota RPSN musí být ve smlouvě vždy ze zákona uvedena. Spousta lidí také mávne rukou nad drobně psanými poznámkami a nevěnuje jim dostatečnou pozornost. Právě v nich se ale velmi často skrývají zcela klíčové informace. Ukrývají zmíněné sankce za nedodržení vašich splátek. Pročtěte si i nejmenší písmo ať dokonale chápete jeho následky.

Porovnání půjčky s konkurencí

Hledejte co nejvýhodnější nabídku. Ušetří vám to peníze i starosti. Zkuste porovnávače, který vám nabídky seřadí a umožní porovnat parametry půjčky podle vašich potřeb. Zajímejte se i o to, co se stane v tom případě, že nebudete schopni po určitou dobu své splátky pravidelně hradit. Sankce za nedodržení splátek mohou udělat z půjčky noční můru. Před podpisem smlouvy si musíte být jistí, že přesně víte, co budete v této situaci dělat a zda vám za toto riziko vlastně stojí.

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)