S dětmi na cesty – kočárky a spol.

Poslední aktualizace: 7.1.2015

Pořízení dětského kočárku je jednou z nejdůležitějších položek v rodinném rozpočtu. Určitě na něm tedy nešetřete a pořiďte svému potomku ten nejvhodnější. Otázkou ale zůstává, jaký to vlastně je.

Jednotlivé druhy dětských kočárků PoB1

Co dnes můžete jako rodič kvitovat, že existuje pestrá nabídka dětských kočárků. Pro právě narozené děti jsou přitom ideální kočárky s hlubokou korbičkou, které poskytují dostatek místa i pohodlí. Zhruba po šesti měsících je možné začít uvažovat o sportovním kočárku, v němž už dítě může sedět.

Chcete-li starosti s kočárkem v prvních měsících života miminka vyřešit najednou, pořiďte si hned na začátku kombinovaný kočárek, jenž umožňuje přestavět hluboký kočárek na sportovní, a naopak.

Zhruba ve třinácti měsících začínají děti objevovat svět po svých, ale samozřejmě si potřebují občas odpočinout. Tehdy přicházejí na řadu golfové kočárky neboli golfky. Ty lze snadno složit a navíc jsou lehké, takže je můžete poponášet.

Na závěr našeho krátkého vyprávění o kočárcích se ještě zmiňme o možnosti, že se Vám narodí hned dvě děti najednou. Dnes totiž není žádný problém pořídit kočárek pro dvojčata, který je stejně kvalitní jako ostatní.

PoB2 Nepodceňujte přímý kontakt s dětmi!

Ačkoli právě kočárek dokáže rodičům usnadnit život, přímý a častý kontakt s maminkou a tatínkem ničím nahradit nelze. Děti to uklidňuje a navíc si vytvářejí silnější citovou vazbu s rodiči. Proto jsou zde nosítka na dítě a rovněž šátky na nošení dětí z kvalitních materiálů, jež jsou levné, za to velmi spolehlivé.

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)