Nemáte peníze na splácení půjček? Poradíme vám co s tím

Poslední aktualizace: 13.9.2016

Pokud se dostanete do finančních potíží a nemáte peníze na vrácení půjček, jste v docela velikém problému. Pozor dávejte především u bezúčelových půjček, které mají vysoký úrok. V tomhle článku si prozradíme pár tipů, díky kterým se z takto mizerné situace můžeme dostat a jak peníze získat.

Důležitý je finanční plán

Vezměte do ruky tužku a papír. Rozdělte ho na dvě části. Jednou částí jsou příjmy a druhou výdaje. Do těchto dvou skupin rozdělte všechny své příjmy a výdaje, které máte. Nezapomínejte ani na ty nejmenší. Pak se snažte vybrat výdaje, které jsou zbytečné. Pro zvládnutí téhle situace budete muset vystoupit z vaší komfortní zóny a vyškrtat co nejvíce výdajů. tímto způsobem je potřeba dostat se na zelená čísla a možnost dál splácet půjčku.

freephotocc / Pixabay
freephotocc / Pixabay

Pomoc známých

Říct si o pomoc známým je velmi těžké a ponižující. Tohle ale není správný čas na to, abychom si hráli na hrdiny. Zkuste v sobě přemoci vlastní pýchu a nezahrabat se ještě do většího průšvihu. Domluvte se se známým na řádné smlouvě. Takto získáte peníze, které jednou budete moci vrátit, a to bez úroků. Díky tomu získáte spoustu času. Další výhodou je to, že pokud peníze vrátit nestihnete, pořád se ještě můžete domluvit na prodloužení smlouvy bez jakýchkoli sankcí. Takovou půjčku si můžete vzít od více známých zároveň. Díky tomu získáte možnost hravě splácet primární půjčku, která se jeví jako největší nebezpečí.

Brigády a práce navíc

Jak již bylo zmíněno výše, pro zvládnutí téhle situace je nutné vystoupit z vlastní komfortní zóny. Neváhejte tedy a ke své hlavní práci si ještě najděte brigádu. Může jít o cokoli, odpolední roznášení letáků, vylepování plakátů, ubývání oken a podobně. Nebude to nic příjemného, ale jedná se jen o dočasnou práci, kterou je nutné podstoupit. Skvělým pomocníkem je zde internet, který je plný krátkodobých brigád a krátkodobých prací. Některé brigády se dají vykonávat v odpoledních hodinách, díky čemuž si je můžete vzít ke své hlavní práci.

Zdroj: www.chytre-finance.cz

 

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)