Něco málo o kávě

Poslední aktualizace: 28.7.2014

coffee-66507_640 Potrpíte si na dobrou kávu, na její výjimečnou chuť a aroma a milujete ty okamžiky uvolnění, kdy si ji můžete zcela vychutnat? Víte však, jak by měla skutečně dobrá káva vonět? Kolik možných chutí může káva mít?

Káva, velmi tradiční, ale i moderní nápoj, který je jednou z povolených návykových látek. Málokdo z nás bohužel v dnešní době zná, jak chutná pravá, chuťově bohatá káva plná aroma a nezapomenutelných chutí i vůní. Káva se za poslední stovky let stala hříšnou láskou mnohých z nás. Řadí se mezi další horké nápoje (káva, čokoláda, cappuccino), které nám přinášejí možnost oddechu, rozehřívají naše nervová zakončení a přináší slast.

Kolik chutí existuje?

Tipli byste si sami, kolik existuje druhů káv? Neskutečných 1000 chutí, a to těch, které byly prozatím identifikovány. Mezi nejžádanější chutě patří: pražená káva, chuť podobná čokoládě (Chocolate like), květnatá a chuť ovocného a opékaného chleba.

Dobrá káva

Dobrou a hlavně kvalitní kávu poznáte podle velikosti kávových zrn, jejich vlhkosti a samotné chuti kávy.

Nekvalitní kávu pak poznáte podle slámové a kouřové chuti, může být cítit po vinném korku či arašídech. Tyto atributy způsobují kyselost a pachuť samotné kávy.

Kde hledat dobrou kávu?

Tu nejlepší kávu hledejte u samotných mistrů a největších milovníků káv, a to specializovaných obchůdcích s kávou, kde vám s chutí poradí a hlavně vám dají kávu i ochutnat.

Důležitým prvkem v přípravě kávy však není jen dobrá káva sama o sobě, ale i přístroj na přípravu kávy. V dnešní době můžete vybírat z širokého množství kávovarů, pressovačů, freshů atd. Přinášíme vám náš tip, a to kávovar jura ena 9.

Nejlepší káva na světě

Nejlepší kávu na světě si připravíte sami doma. Potřebujete k tomu skombinovat prvky, jako jsou dobrá káva, domácí mlýnek na kávu a kvalitní kávovar.

Cokoli z toho si můžete vybrat i na internetu z pohodlí domova. Už zde byla řeč o našem tipu pro vás, a ten můžete objednávat zde.

Horká čokoláda

V chladných dnech vás více než káva potěší horká čokoláda, která má dlouholetou tradici pocházející od indiánských kmenů. Čokoládu si můžete vybírat například podle obsahu kakaa, které je v čokoládě obsaženo. Toto sladké pokušení se v dnešní době vyrábí v mnoha příchutích.

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)