Nápad na dárek na Vánoce, který sami vytvoříte

Poslední aktualizace: 7.6.2017

Vánoce jsou tu za pár dní a pořád jsou tací, kteří nestihli vyřešit všechny dárky pro své blízké. Ať už proto, že nebyl čas jej pořídit, nebo proto, že nestihl dojít poštou, nebo do třetice, proto, že nemáte jednoduše nápad, co pořídit? Víme, jaký dárek potěší každou babičku, dědečka, rodiče i kamarádku a navíc – není potřeba kvůli němu strávit hodiny v nákupním centru!

Nápad na dárek na Vánoce, který sami vytvoříte 2
tigerlily713 / Pixabay

Fotokalendář

K vytvoření fotokalendáře nemusíte být příliš zruční, ani kdovíjak kreativní. Budete navíc potřebovat jen 13 bílých, nejlépe tvrdých papírů – je na vás, jak velkých, lepidlo, pár popisovačů, pravítko, provázek, dírkovač a vytisknuté fotografie.

Na papíry můžete udělat mřížku a dopsat nad ni dny, do jednotlivých okýnek potom stačí doplnit číslice dnů. Dejte pozor, aby to sedělo s pravdou. Na každém počítači i telefonu najdete kalendář, podle kterého poznáte, který měsíc má kolik dní a kterým dnem začíná. Nad touto mřížkou nechte dostatek místa na fotografii, kterou stačí nalepit lepidlem. Prohledejte staré fotky z dětství dotyčného, anebo pokud je dárek pro vaše rodiče, využijte rodinným fotek z hor, z letní dovolené atp. Snažte se je také vybrat tak, aby byly tématické. Tím se myslí, aby v lednu byla fotka zimní, ne ta z Chorvatska.

Na poslední, třináctý list stačí nalepit další fotografii, nebo jen namalovat ornamenty a napsat „Kalendář na rok 2017“. Můžete být více kreativní a vymyslet klidně básničku na celý rok… Cokoliv!

Papíry potom nahoře prodírkujte a svažte provázkem, kterým můžete vytvořit také poutko, díky kterému si jej obdarovaný bude moci někam pověsit.

TIP: Máte-li s fotografií spojenou i nějakou vtipnou nebo dojemnou vzpomínku, klidně ji do kalendáře připište. Doplnit do něj také můžete důležité dny – narozeniny blízkých atp. Obdarovaný možná ocení, že si s tím nemusí dávat další práci a bude tak vždy vědět, kdo se kdy narodil!

Zároveň je namístě upozornit, že kalendáře lze nechat vyrobit na zakázku. Letos už byste to jistě nestihli zadat, přesto může jít o užitečnou informaci, které využijete při přípravách příštích vánočních dárků – stačí si vzpomenout o něco dříve.

TIP: Dobrým dárkem na Vánoce může být také notebook, který pořídíte na Kasa.cz.

 

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)