Kupte svému psímu miláčkovi elektronický obojek

Photo Credit: emdot via Compfight cc
Photo Credit: emdot via Compfight cc

Pokud vlastníte pejska, kterého se snažíte vycvičit, možná už jste přemýšleli nad koupí elektronického obojku či elektronického ohradníku. S otázkou pořízení elektronického obojku asi zvažujete jeho pro a proti. Jaká pozitiva a negativa elektronický obojek přináší?

Většina majitelů pejsků se asi obává, aby elektronický obojek či elektrický ohradník pro psy vašemu domácímu zvířátku neuškodil. Pravdou však je, že představa pouštění proudu do vašeho mazlíčka a nejlepšího přítele je zcela mylná. Elektronický obojek není poháněn elektrickým proudem, nýbrž malou 3V baterií. Použití obojku nebolí, nejde o prudké rány či šoky, spíše o lehké brnění.

Kdy se obojek hodí?

Pokud pejsek utíká, zlobí a při nejhorším i útočí na lidi či je agresivní, je potřeba pejska zmírnit včasným zásahem. Nezasáhnutí by mohlo vést k horším následkům, ať už ke ztrátě psa nebo nuceného utracení z důvodu ublížení člověku.

V tomto případě je použití elektronického obojku ideálním řešením, neboť má dosah až několik stovek metrů.

Pro které psy se hodí?

Obojek se nejvíce hodí pro rasy, jako jsou chrti, pitbullteriéry, bulteriéry. Často jsou však pořizovány pro další rasy, například labradory, křížence či ovčáky.

Typy obojků

Jedním z mnoha typů elektronických obojků je výcvikový obojek, který vám pomůže pejska vycvičit. Pokud se snažíte psovi vštípit poznání dobrého a špatného chování, je elektronický obojek ideálním řešením

Máte-li problém s výcvikem vašeho miláčka, tipy a možnosti výběru najdete zde.

Kde obojek pořídit?

Elektronický obojek, stejně tak jako ohradník můžete pořídit v kamenném specializovaném obchodě nebo na stránkách elektricke-obojky.cz.

Rozptýlení obav

Pokud vaše obavy stále přetrvávají, není nic jednoduššího, než si obojek objednat a vyzkoušet ho. V případě nespokojenosti s fungováním obojku máte možnost obojek do 20 dnů vrátit.

Majitel neposlušného psa však musí v první fázi pochopit, že bez obojku může dojít k velkým škodám.

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)