Kam pro tu nejlepší kávu?

By: epSos .de - CC BY 2.0
By: epSos .deCC BY 2.0

Káva je slastnou chvilkou odpočinku pro mnohé z nás. Stačí jediné přivonění k šálku, z něhož stoupá bílý obláček dýmu plný jejího sytého aroma. Stačí jediný lok z šálku, v němž se houpá hladina sametově černé tekutiny. Tak málo stačí a vaším tělem se rozproudí nový život plný temperamentu a moudrosti věků. Pokud jste milovníky tohoto kouzelného nápoje, nemusíte za tím nejlepším chodit do vyhlášených kaváren, stačí vědět, jak si kávu udělat doma a kde sehnat tu nejlepší z nich.

Chtěli byste si doma vařit tu nejlepší kávu? Dělat tak radost sami sobě a zároveň potěšit i svou návštěvu? Samozřejmě můžete. Bude vám stačit jen pár důležitých propriet, o kterých si popovídáme.

Nejlepší káva

První a nejdůležitější surovinou, kterou budete potřebovat, je samozřejmě káva, kterou si můžete objednat na e-shopu. Bez kávy byste si kávu těžko udělali, natož tu nejlepší. Zda je lepší zrnková káva či mletá káva, necháme na vašem vlastním rozhodnutí. Pravdou však je, že zrnková káva má své nesporné kouzlo, neboť si ji můžete doma sami pomlet a vychutnat si tak aroma čerstvě namleté kávy.

Vlastní mlýnek

Největší luxus je mlýnek na kávu, kterým si můžete kávu mlít doma sami. Za největší luxus tuto variantu neoznačujeme z finančních důvodů, ale z časových důvodů. Bohužel na mletí kávy si člověk musí najít chvilku času, z druhé strany za ten zážitek to určitě stojí.

Kde nejlepší kávu sehnat?

Při koupi kávy si můžete nechat poradit od odborníků v daném obchodě, ať už kamenném, či internetovém. My vám však přinášíme pár tipů, jak poznat balení dobré kávy.

Za prvé by měla káva být v neprodyšném sáčku s jednocestným ventilem, který umožňuje odchod plynů ven, nikoli příchod vzduchu dovnitř. Balení by mělo být opatřeno datem pražení kávy, informací o druhu, původu a metodě zpracování kávy, a také k jakému dalšímu zpracování je vhodná.

Jak již bylo naznačeno, nejlepší kávu můžete sehnat ve specializovaných kamenných obchodech, popřípadě kavárnách, pražírnách či na internetu. Naším tipem je obchodskavou.sk, kde se o vás a vaši lásku ke kávě postarají.

Kávovar

Určitě budete potřebovat i kvalitní kávovar. Výhodou doporučovaného e-shopu je zabezpečování oprav kávovarů.

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)