Jak vybrat vhodný hudební nástroj?

Poslední aktualizace: 21.7.2014

violin-338518_1280Pro ty z vás, kteří chtějí, aby se jejich dítě naučilo hrát na nějaký hudební nástroj a osvojilo si zvučné umění hudby, přinášíme článek na téma „jak vybrat vhodný hudební nástroj“. Kdo z nás by nechtěl talentované dítě, které nám bude o Vánocích hrávat koledy, kterému budeme chodit na koncerty a které se třeba stane novodobým Mozartem. Jaký hudební nástroj však dítěti vybrat?

Rodiče touží po hudebně nadaném dítěti nebo mu aspoň chtějí poskytnout nějaké hudební vzdělání a um. Často však neví, jak dítěti vybrat, když ono samo se v tomto ohledu ještě nerozhodne. Přinášíme vám pár tipů.

Nástroje pro nejmenší

V první řadě je důležité vymezit, které nástroje se pro malé děti hodí, nebo spíše které jsou pro ně vhodné. Jedná se hlavně o flétnu, klavír, kytaru a housle. Jde tedy o tradiční nástroje, které většina rodičů preferuje.

Zájem a motivace

V druhé řadě je potřeba sledovat zájem dítěte a daný, vámi vybraný nástroj mu nevnucovat. Pořiďte mu tedy nástroj, o který bude jevit zájem. Běžte s dítětem do obchodu s hudebninami nebo mu otevřete e-shop, kde si nástroje prohlédne a samo projeví svoje preference. Vaše dítě si může vybrat například na webových stránkách ehudobniny.sk.

Hudebniny nabízejí širokou škálu veškerých hudebních nástrojů, ať už výše zmíněné, nebo mnoho dalších a méně tradičnějších. Nabízíme bicí nástroje, které jsou zajímavým řešením spíše pro větší děti.

Finance a peníze

Hlavně si rozmyslete, kolik peněz do hudebního vzdělání vašeho dítěte chcete investovat. Pošlete-li dítě na hudební výchovu do ZUŠ, musíte počítat s tím, že hudební nástroj, na který se bude učit, mu budete muset pořídit. Klavír je pak o dost finančně náročnější než flétna. Přemýšlíte-li rovnou nad koupí hudebního nástroje, kupujte tu. Stejně tak samotné lekce jsou různě finančně náročné, proto vybírejte pečlivě.

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)