Horská turistika na Slovensku

chalet-1685_640Nevíte, kam se vydat o víkendu či na letní dovolenou? Jste sportovní typ a válení se na pláži vám nic moc neříká? Skvělou variantou se pro vás může stát pěší či horská turistika. Kam se za ní vydat? Nemusíte jezdit daleko ani do předražených destinací. Stačí vyrazit k našim sousedům na Slovensko.

Slovensko, země nám v mnohém blízká, a to nejen díky naší společné historii, ale i povaze a přírodnímu rázu, se pyšní mnoha krásnými místy. České turisty láká hlavně k horské turistice či návštěvě lázní a wellness.

Dovolená na Slovensku poskytuje nespočet praktických výhod. Jednou z nesporných výhod je zajímavá a příjemně zvlněná krajina, plná krásných míst a nádherných výhledů. Další výhodou je jazyk, přestože jedete do zahraničí, vždy se zde domluvíte vlastním mateřským jazykem. Zajisté je Slovensko výhodné i cenově. Problém možná nastává v tom, že Slováci před pár lety přijali euro. Ale Slovensko stále zůstává a zůstávat bude jednou z cenově přijatelných zahraničních zemí.

Kam na Slovensku vyrazit?

Slovensko nabízí několik pohoří, které lákají turisty k pěším túrám. Mezi místa, kam byste měli vyrazit za horskou turistikou, patří Malá Fatra, Západní Tatry, Slovenský ráj, Nízké Tatry, Vysoké Tatry nebo Velká Fatra. Kterou z lokalit si vyberete, záleží jen na vás.

Mnohé z nás potěší i výběr a možnost ubytování. Ať už jste zastánci názoru, že k horám patří romantika, dřevěná chalupa a oheň, nebo si potrpíte na luxus a komfort, zajisté si vyberete ke své spokojenosti. TOP nabídky slovenských horských chat si vyberete jednoduše z pohodlí domova na internetu. Stejně tak si doma vyhledáte lokalitu, kam byste se chtěli podívat. I způsob dopravy můžete volit a posléze objednat z pohodlí domova.

 Co si vzít s sebou?

Zajímá vás, co budete k provozování horské turistiky potřebovat? Určitě si sežeňte pohodlné a pevné pohorky, nepromokavé a prodyšné sportovní či trekkingové oblečení a batoh na záda. Určitě se bude hodit i lékárnička a pohodlí i při zátěží a namožení svalů vám zajistí tejpovací pásky, které v posledních letech suverénně vytlačují ortézy z trhu.

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)