3D filmy jako novinka 21. století? Ale kdeže!

Stereoskopické neboli 3D filmy připadají většině lidí jako další krok ve vývoji kinematografie. Možná Vás ale překvapíme – trojrozměrné filmy totiž v příštím roce oslaví 100 let existence! Nevěříte?

Expert3

3D filmy v historii kinematografie

První pokusy o 3D snímky se datují do samých počátků dějin filmu, tedy do 19. století! První skutečnou projekci lze ovšem zaznamenat v roce 1915 v newyorském Astor Theater, kdy světlo světa spatřily tři stereoskopické „kraťasy“. První „zlatý věk“ 3D filmů nicméně nastal až v první polovině 50. let, kdy jejich krátký „boom“ odstartoval snímek Bwana Devil z roku 1952. Takové snímky se navíc v průběhu let objevovaly stále znovu, i když velmi zřídka. 3D filmy tedy rozhodně nejsou senzační novinkou současnosti!

Stereoskopické filmy dnes

V současné době jsou 3D filmy stále běžnější, přičemž jejich kvalita se s výše naznačenými předchůdci pochopitelně nedá srovnávat. Tyto snímky už navíc nejsou omezeny pouze na kinosály, ale lze je shlédnout i doma, pokud tedy vlastníte 3D televizi. Pokud prozatím nikoli, ale zvažujete její nákup, doporučujeme Vám 3D LED televize, které jsou aktuálně nejprodávanější. Pak už si stačí pouze nasadit 3D brýle a můžete se vydat vstříc výjimečným zážitkům!

Kde si pořídit 3D LED televize levně?

Aktuálně si můžete pořídit 3D televize v každém obchodě s elektronikou, a to např. v e-shopu Expert.cz. Ten Vám nabízí pestrý sortiment 3D LED televizí, ale samozřejmě také obrovské množství klasických 2D televizorů. I mezi nimi přitom aktuálně dominují LED televize. Zároveň v jeho katalogu naleznete i velké množství další elektroniky. Za všechny výrobky jmenujme např. videokamery, digitální kompakty a zrcadlovky apod. Stačí si pouze vybrat…

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)