Vychytávky, které byste měli znát, pokud chcete zhubnout

Poslední aktualizace: 15.11.2013

Kolem hubnutí se hodně namluví, ale často pak zjišťujete, že některé rady jsou neúčinné nebo nereálné. Každý, kdo chce doopravdy zhubnout, nakonec zjistí, že bez úpravy jídelníčku a pravidelného cvičení nemá zkrátka na úspěch šanci.

Neznamená to ovšem, že neexistují žádné speciální vychytávky, které by vám hubnutí nepomohly urychlit, usnadnit nebo alespoň zpříjemnit. Našli jsme několik zajímavých pravidel a metod, týkající se hubnutí, o kterých možná ani nevíte, ale jistě vás příjemně překvapí.

Hubnuti

Čistá voda je základ

Pitný režim je bezesporu velmi důležitý. Musíte ovšem také vědět, co je vhodné pít a co by vám naopak mohlo spíš uškodit. Minerální vody jsou často dost nevhodné, protože obsahují chemické látky, které spíše napomáhají nadýmání než čemukoliv jinému. Některé čaje mohou hubnutí podpořit ale také je nelze pít slazené a někdy není zase jejich chuť natolik dobrá, abyste se s nimi trápili celý den. Do pitného režimu je tedy vhodné zařadit i obyčejnou čistou vodu. Zde ale pozor! Nepijte vodu přímo z kohoutku.

Ten, kdo má vlastní studnu, má i výhodu čistší vody. Ti ostatní si musí pořídit speciální vodní filtr, který vám kvalitní vodu zajistí. Správnou míru pitného režimu zjistíte z vlastní moči. Při dostatečném pitném režimu je moč světlá a bez zápachu. V opačném případě jste dehydrovaní a musíte začít víc pít.

Jak používat hubnoucí boty?

Hubnoucí boty Skuteční nadšenci pro hubnutí jistě již slyšeli o toningové obuvi. Speciálně upravená obuv totiž slibuje pouhým nošením spálit výrazné množství kalorií a zároveň posilovat celou řadu svalů na těle. Skutečnost ale často bývá od reklam naprosto odlišná, a proto raději rychle zapomeňte na to, že byste pouhým nošením těchto bot shodily kilogramy navíc a ještě posílili celé tělo.

Tato „hubnoucí“ obuv ale přesto dál zůstává velmi oblíbenou sportovní obuví například pro běh nebo domácí i venkovní cvičení, jelikož speciální struktura skutečně na svaly v těle částečně působí a to obzvlášť na lýtka, stehna a hýždě. Berte proto tyto boty spíše jako pomůcku, než jako hlavní prostředek na hubnutí.

Bez sporttestru se neobejdete

Abyste dokázali cvičením skutečně zhubnout, potřebujete znát svoji tepovou frekvenci. K tomu vám zaručeně pomůže kvalitní sporttester. Pro spalování tuků je dobré udržet se v pásmu lehkého aerobního cvičení. Tato hodnota je 55-70 procent z maximální tepové frekvence, kterou vypočítáte odečtením vašeho věku od hodnoty 220. Měřič tepové frekvence je z tohoto důvodu nejužitečnější pomůckou při hubnutí.

Jogurt jedině s vlákninou

Spousta lidí, kterým se podařilo úspěšně zhubnout, považují za základní kámen svého úspěchu složku Psyllium. Lepší variantou než tablety je její rozpustná forma, kterou lze například přimíchat do jogurtu, kde působí tato rozpustná vláknina nejlépe.

Taková svačinka dokáže oddálit chuť k jídlu a samotná vláknina umí zvýšit svůj objem v trávicím traktu až 40x a to je již znát! Nezapomeňte ovšem vlákninu vždy řádně zapít. Vyhnete se tak nepříjemným problémům se zažívacím traktem.

Základní pravidlo cvičení

Zdravá snídaně
By: Martin MoscosaCC BY 2.0

Chcete zhubnout? Pak cvičte hlavně po ránu! Během spánku totiž v těle probíhají látkové výměny a speciální procesy, které pomáhají odbourávat tuk a lépe zpracovávat stravu. Takového stavu je pak dobré využít po ránu, kdy je tělo stále v ideálním rozpoložení. Zdravá snídaně se nepromění na tukové buňky a pomocí cvičení spálíte mnohem víc kalorií než kdykoliv během celého dne.

Pokud ovšem budete cvičit ihned a vynecháte snídani. Začnete přicházet nejen o tuky ale i o svalové bílkoviny, což je spíše na škodu. Dejte si proto nejprve alespoň malou snídani složenou z proteinů a pak se s chutí pusťte do cvičení.

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)