Výběr kosmetických štětců 1. část – Materiál a typ

Poslední aktualizace: 22.3.2017

Kosmetické štětce jsou nedílnou součástí každé vizážistky, ale i mnoho obyčejných žen má doma štětce, kterými si každý den, nebo třeba i jen občas, vykouzlí na tváři líčení, kterým zaujme a podtrhne svoji přirozenou krásu. Štětce, kterými hodláte svoji pleť líčit, byste měly vybírat s rozvahou. Je několik materiálů, ze kterých se štětce vyrábí, a také několik druhů, přičemž mnoho z nich lze využít víceúčelově, jiné jsou jen ty jediné, které potřebujete a nenahradíte. 

Výběr kosmetických štětců 1. část - Materiál a typ 2
kinkate / Pixabay

Materiál štětců

Štětce můžete sehnat z různých materiálů. Základními materiály jsou syntetické, nebo přírodní. Štětce s přírodními štětinami jsou jemné a tak se hodí na prášivé produkty, jako je pudr, tvářenka, konturovací pudr, nebo stíny na oči či rozjasňovač. Těmito štětci do produktu neuděláte žádné rýhy, naberete tak akorát produktu a krásně s nimi produkt na pleti rozetřete do ztracena.

Oproti tomu štětce se syntetickými štětinami nabízejí hustý základ určený pro nanášení tekutých produktů, tedy například make-upu a korektoru. Nabízejí se ale také k nanášení tuhých produktů, tedy rtěnek. Ale dejte si pozor na to, jak příjemné jsou štětiny štětců – přes to, že jsou umělé, nesmí vás nijak píchat ani škrábat. V takovém případě jsou štětiny velmi nekvalitní a bude se vám s nimi velmi špatně pracovat.

Které potřebuji doma?

Možná se ptáte, které štětce jsou základ, které byste si měli pořídit, abyste s nimi mohli vykouzlit krásné líčení. Doporučujeme rozdělit si druhy štětců na dvě kategorie – na tvář a na oči. Štětců na tvář je celá řada. Prvním je štětec na make-up, který lze nahradit jinou alternativou, a to houbičkou nebo prsty. Nenahraditelný je však štětec na pudr. Říkáte si, že odjakživa používáte labutěnku? Vyzkoušejte štětec a přesvědčte se, že štětcem bude aplikace pudru mnohem lepší a přirozenější! Nenahraditelné jsou také štětce na tvářenku a bronzer. Tyto produkty je na pleti rozetřít opravdu do ztracena, aby byl výsledek co nejpřirozenější. Posledním štětcem může být štětec na korektor, ten je však možné nahradit prsty či houbičkou, stejně jako v případě make-upu.

U štětců na oči byste také měly být náročné. Nestačí jeden a vězte, že ani aplikátory, které jsou u mnoha paletek očních stínů, nejsou tak precizní, jako štětce. Jako první tedy zauvažujte nad větším plochým štětcem, kterým můžete nanášet základní podkladový stín, nebo zapečené či třpytivé stíny. Jako druhý nezapomeňte na menší, zakulacený štětec, kterým můžete prohloubit záhyby očních víček. Aby však linka tmavého stínu, kterou tímto druhým štětcem můžete vytvořit, použijte následně štětec blendící. Ten je chlupatý, velký, jemný a stíny na oku spojí a rozetře do ztracena. Posledním štětcem může být takový, kterým nanesete tekuté oční linky. Ten je zpravidla zkosený, malý a velmi hustý.

Navíc se vám může hodit pár dalších štětců, které své zařazení postrádají. Jedním z nich je štětec na obočí, dalšími jsou potom štětec na rty nebo jeden ve tvaru vějíře, který se hodí pro velmi lehké nanášení rozjasňovače nebo k oprášení spadaných stínů zpod oka.

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)