Svěží a mladistvá pleť aneb jak na ni?

Poslední aktualizace: 10.9.2014

ID-100148891 Všechny toužíme po dokonalém vzhledu a po mladistvé a svěží pleti, která se bude líbit nám samotným i našim blízkým. Mnohé z nás se však řídí špatnými radami. Přestože používají nejdražší kosmetiku a nejkvalitnější líčení, zapomínají na základní pravidla. Jaká to jsou?

Krása je kombinací mnohých faktorů. To věděli již Římané i Řekové ve starověku, kteří dokonalou kombinaci krásy ducha a těla označili za kalokaghatia. My se dnes zaměříme pouze na polovinu dokonalosti, a to fyzickou krásu, přesněji řečeno na krásu naší pleti.

Mladistvá pleť potřebuje dýchat

Nejzákladnějším pravidlem pro krásnou, svěží a dlouhodobě mladistvou pleť je, že naše pleť potřebuje dýchat, stejně tak jako potřebujeme dýchat my. Co to znamená? Nechte někdy vaši pleť provětrat.

Lehká vrstva make-upu

Existují tři základní pravidla. Za prvé, vaše pleť potřebuje dýchat i pod make-upem. Zapomeňte na neúnosné vrstvy líčidel, která zcela udusí vaši pleť i vaši přirozenou krásu. Líčidlo nanášíme až po nanesení podkladového krému, který zajistí skulinku pro volné dýchání vaší pleti.

Odličování

Za druhé, pleť by měla mít každý den chvilku volna a svobody. Což znamená, že bychom se měli každý večer odličovat. Pokud pleť na noc neodlíčíme, zajistíme naší pleti brzké zestárnutí a zanesení pórů. Navíc pleť má i další životní potřeby, stejně jako my. Kromě toho, že potřebujeme dýchat, potřebujeme i výživu a hydrataci, stejně tak jako naše pleť. Večer při odličování se zbavíme i škodlivin, které se na naší pleti usadily během dne. Na noc pak naneseme vyživovací krém.

Ráno bychom měli pleť vyčistit, protože přes noc vyplavuje veškeré toxické látky, které se usadili v našem těle. Pleť potom hydratujeme.

O víkendu máme volno

Jednou za čas bychom měli zůstat celý den bez make-upu. Nejvhodnějším okamžikem bývá víkend, kdy nikam nemusíme. O víkendu bychom měli své pleti dopřát volnost a svobodu. Tak jako my nemusíme do práce, tak i naše pleť by měla mít volno a svobodu.

Na ten den si naplánujte i relaxační program. Připravte si domácí očistnou a relaxační péči skládající se z peelingu pro hloubkovou očistu, masky pro hydrataci a regeneraci a tonika pro rozjasnění a osvěžení pleti. Peeling si vytvoříte z bílého jogurtu a třtinového cukru, pleťovou masku z bílého jogurtu a rozmačkaného banánu a tonikum z okurkovo-mátové vody.

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)