Správně zvolené kalhotky jsou zdravé kalhotky!

Poslední aktualizace: 27.4.2017

Ženy stále málo dbají na to, jak kvalitní mají spodní prádlo a jak dobře jim sedí. Často podléhají nákupům za málo peněz na tržištích či v supermarketech. Jistěže není potřeba utratit za kousek prádla tisíce, ale pouhá stovka dvě určitě neručí za kvalitní kousek oděvu, který přitom ovlivňuje naše zdraví. 

Dnes se budeme bavit o kalhotkách, které ženy vybírají spíše podle vzhledu, než podle toho, zda jim doopravdy sedí. Dámy, vězte, že ani názor partnera není ten pravý signál pro výběr prádla!

Správně zvolené kalhotky jsou zdravé kalhotky! 2
405459 / Pixabay

Z jakého materiálu kalhoty volit?

Kromě vzhledu kalhotek, byste se měli zajímat také o materiál, ze kterého je toto prádlo, které každý den nosíme, vyrobeno. Ten správný materiál se přitom dá vybrat podle různých kritérií, například si lze zodpovědět následující dvě otázky:

– Jak často budete daný kousek prádla nosit? 

– Kam budete daný kousek prádla nosit? 

Uvědomte si, že jiné kalhotky si pořídíte s úmyslem nosit je třeba každý týden, jiné jsou potom vhodné na období menstruace, no a pro zvláštní chvilky také zvolíte jiné kalhotky. Pochybujeme o tom, že se rozhodnete vyrazit na dlouhý náročný den v saténových kalhotkách, nebo naopak strávíte žhavou noc s partnerem s bavlněnými klasickými kalhotkami.

Běžné nošení = bavlna je jistota

Aby byly kalhotky vhodné na běžné nošení, je potřeba, aby byly dostatečně prodyšné. Prodyšnost a zejména pohodlí zajistí přírodní materiály. Umělé rozhodně pro náročné dny nevolte. Jistou volbou bude bavlna, která je zejména v době menstruace a nebo v době, kdy je očekáváno větší pocení v tříslech – ať už kvůli námaze či počasí, nejvhodnější. Doporučujeme ale také přírodní hedvábí, které je jemné a na pokožce jej vůbec neucítíte.

Střih kalhotek a vaše zdraví

Možná by vás nenapadlo hledat spojitost s výběrem toho správného střihu kalhotek s vaším vlastním zdravím. Jak by se tyto dvě věci mohly ovlivňovat? Velmi! Vyberete-li si kalhotky jen podle barev, stylu a nebudete-li dbát na to, zda vám doopravdy sedí, může se stát, že si vyberete střih, který nebude poskytovat dostatečné pohodlí v tříslech. Zde máme lymfatické uzliny, kterým by mohlo způsobovat velký problém, pokud by byly neustále stlačován a omezováno kvůli špatně zvolenému prádlu. Jedině správné prádlo dovolí tělu, aby fungovalo, jak je potřeba.

Pozor na to, co vám sluší

Při výběru kalhotek ale dbejte i na to, zda se k vám hodí. To je samozřejmostí. Obecně platí, že ženy mají tendenci volit špatné střihy a velikosti, a ty kromě zdravotních potíží nemusí vypadat velmi hezky na těle. Ženy s kily by se rozhodně měly vyvarovat menším velikostem prádla, které se zařezává rádo do kůže a tak rozhodně nevytvoří sexy siluetu, po které toužíte. Vždyť na stahovacím větším prádle není nic špatného!

Ale i štíhlé ženy dělají chyby – myslí si, že naopak můžou ukazovat úplně všechno. Proč si ale nepohrát s fantazií mužů? Mnohem více sexy bude, když zvolíte kalhotky do pasu a střih v oblasti zadečku bude poloviční – odhalíte tedy polovinu zadečku. Muži si tak mohou mnoho domyslet a vezte, že i vy se budete cítit uvolněnější – nic se vám nezařízne, nic neodhalí ani tu nejposlednější část kůže.

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)