Co si na sebe obléknete na Štědrý večer? Připravte se na to

Poslední aktualizace: 12.12.2018

Po týdnech pečení, vaření, smažení, uklízení, běhání po obchodech a dalších adventních starostí konečně nastává Štědrý večer, usedáte s rodinou k jídlu a oddychnete si.  To poslední nač myslíte, je převlékat se do nějakých hezkých šatů a líčit se. A to je škoda. Připravte se na to letos s předstihem.
Co si na sebe obléknete na Štědrý večer? Připravte se na to 2

Advent je v plném proudu a většina žen kmitá od rána do večera, aby stihla nejen svou práci, ale také přípravu na Vánoce, která je těžká, zvlášť pokud máte malé děti. A právě za to kmitání si zasloužíte odměnu. A proto si vyhraďte chvilinku sama pro sebe, třeba cestou pro dárky, nebo v momentě, kdy cestou do práce jen tak bloumáte po internetu. A vyberte si něco hezkého na sebe.

Pletené šaty využijete po celou zimu

Patříte mezi praktické ženy, které mají rády efektivní nákupy? Pak se odměňte pletenými šaty. Vypadají skvěle, jsou extrémně pohodlné, ale také zahřejí. Po premiéře na Štědrý večer je pak využijete prakticky kamkoliv. Na návštěvu k příbuzným, na novoroční večírky i na běžné nošení, třeba i do práce. Můžete zvolit vánoční barvy, anebo vsadit na trendy geometrii a zvolit třeba šaty s proužky a dalšími vzory.

Malé černé jsou základ šatníku

Pokud nepatříte mezi velké experimentátorky, oblečte se na slavnostní večeři do klasiky, malých černých šatů, které od dob Audrey Hepburn musí mít každá žena. Malé černé mají tu výhodu, že je můžete doplnit i větším množstvím šperků. Takže pokud máte nějaký sváteční náhrdelník, výrazné náušnice či náramek, určitě si je k šatům vezměte.

Co si na sebe obléknete na Štědrý večer? Připravte se na to 3

Koktejlky i do společnosti

S termínem koktejlové šaty přišel Christian Dior a označil tak elegantní šaty nejvíce do půli lýtek, ideálně však nad kolena. Koktejlky jsou nejuniverzálnější šaty a hodí se téměř pro každou příležitost, takže ani tady nepřijde investice vniveč. Vyberte si klidně trošku výraznější šaty, než běžně nosíte, protože na zvláštní příležitosti zkrátka musíte vypadat trochu jinak! Pokud toužíte po šatech, které si pak můžete vzít i na ples či do divadla, vezměte si takové, které jsou ozdobené, třeba tradiční krajkou.

Líčení za pár minut

Pokud už šaty máte vybrané a nachystané rozmyslete si také, jaké si k nim vezmete šperky. Líčení stačí jemné, které stihnete za chviličku a s vlasy si příliš nemusíte lámat hlavu. K šatům patří labutí šíje, takže stačí popadnout skřipec a vlasy si připnout nahoru. Ať jste na sváteční večeři co nejkrásnější!

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)