Pryč s chloupky: Depilovat nebo epilovat?

Jaro a hřejivé sluneční s sebou přináší i výměnu šatníku. Místo dlouhých kalhot a svetrů začne spousta žen nosit tílka, šaty, sukně, kraťasy. Společně s odhalováním podpaží a nohou přichází ale také odstraňování chloupků, které nevypadají hezky a přitažlivě. A my vám poradíme, jaký je rozdíl mezi depilací, epilací a jaké jsou jejich výhody či nevýhody! 

holení

Depilace několika způsoby

Depilace je způsob odstraňování chloupků pouze z povrchu pokožky, neodstraňují se tedy jejich kořínky. Mezi depilační metody potom patří depilace žiletkou, depilačním krémem či gelem a depilace strojkem.

Žiletka

Holení žiletkou je nejběžnější způsob, kterým si ženy odstraňují chloupky. Je to rychlé, bezbolestné, jednoduché. Výrazné mínus je však fakt, že tento způsob není dlouhotrvající a mnohé ženy si tak musí holit nohy i podpaží denně. Některé ženy navíc trpí na zarůstání chloupků.

Strojek

Depilační strojky se velmi podobají žiletkám. Velké plus je však to, že zde nehrozí pořezání a manipulace je jednodušší.

Depilační krémy a gely

Tento způsob má možná trošku delší proces než holení žiletkou, ale je taktéž velmi jednoduchý. Smysl je v tom, že nanesete produkt, necháte jej působit a poté stěrkou, která je součástí balení, krém i s chloupky setřete. Uvádí se, že tímto způsobem vydrží pokožka bez chloupků týden.

Epilace odstraní i kořínky

Epilace má oproti depilaci větší efekt, a to proto, že společně s chloupky jde pryč i jejich kořínek. Než se poté znovu obnoví a začnou růst, uplyne i několik týdnů. Velké mínus v tomto způsobu odstraňování chloupků však vidí ženy kvůli bolesti a časové náročnosti.

Strojek a vosk

K epilaci lze použít epilační strojek nebo vosk. Strojky, které lze dnes na trhu sehnat, slibují menší míru bolestivosti, proto jsou možná lepší než vosk, u kterého bolesti nijak nezamezíte.

Laser

Mezi nejúčinnější metodu epilace patří odstraňování chloupků laserem. Tato metoda je nejúčinnější, není bolestivá. Problém je, že pro trvalý efekt je třeba epilaci provést několikrát. Že to nevadí? Možná ne, ale tato metoda je bohužel nákladná a opakovaná epilace se tak může prodražit.

Autor článku: Nikol Sotolářová

Fotografie publikována se svolením radnatt, stockimages Photography/FreeDigitalPhotos.net

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)