Profesionální péče o vlasy: 5 věcí, bez kterých se neobejdete!

Poslední aktualizace: 5.10.2013

Vlasy jsou vizitkou mužů i žen v každém věku. Možná proto tolik lidí věnuje jejich péči spoustu volného času. Péče o vlasy je totiž každodenní záležitostí a existuje spousta chyb, kterých se můžete nevědomky dopustit.

Vlasy trpí v každém počasí. Vadí jim nadměrné horko, mráz, vítr i déšť. Největší podíl na stav vlasů má ovšem vlasová kosmetika a také vybavení, které pro jejich úpravu a péči používáte. Bez kvalitního vybavení nikdy nedokážete udržet své vlasy zdravé a krásné zároveň.

S profesionálním vybavením přitom můžete o své vlasy pečovat bez zbytečné námahy s maximálním úspěchem. Pojďme se teď spolu podívat na nejdůležitější příslušenství, které vám pomůže vyřešit jakýkoliv problém, který se vašich vlasů týká.

Péče o vlasy
By: KathyC81CC BY 2.0

Strojek na vlasy pro krátké střihy vlasů

Strojky na vlasy používají většinou muži, ale i řada žen již nosí účesy, které vyžadují úpravu strojkem. Jistě nemáte čas na každodenní docházení do salónu, kde vám účes budou pravidelně upravovat. Zároveň ale nemůžete krátké účesy zanedbávat. Kvalitní konturovací nebo stříhací strojek musí pracovat naprosto přesně. Rozhoduje zde nastavení střihacích nožů ale i výkon daného strojku. Péče o vlasy je i u krátkých účesů velmi důležitá a s profesionálními strojky můžete dosáhnout skvělých výsledků.

Kvalitní kadeřnické nůžky pro univerzální úpravu vlasů

Dalším důležitým vybavením jsou obyčejné nůžky. Rozhodně nikdy nepoužívejte klasické nůžky z papírnictví, které se na strukturu vlasů v žádném případě nehodí. Pro univerzální zastřihávání vlasů si raději pořiďte kvalitní kadeřnické nůžky, které jsou dostatečně ostré a mají správný sklon nožů, které vaše vlasy nepoškodí. Existují dokonce kadeřnické nůžky pro leváky, což jistě usnadní práci mnohým z vás. Možná budete překvapen tím, kolik druhů kadeřnických nůžek ve skutečnosti existuje.

Zvolený fén na vlasy ovlivňuje jejich kvalitu

O stavu a kvalitě vlasů rozhoduje také styl jejich vysoušení. Pokud po umytí vlasů používáte klasický fén s vysokým stupněm teploty, nemůžete se potom divit, že se vaše vlasy lámou a třepí. Pro kvalitu vlasů je samozřejmě důležitá také vhodná vlasová kosmetika. O všem ale nakonec rozhodne používaný fén na vlasy. Nelitujte proto peněz a zvláště do tohoto vybavení investujte o něco víc. Profesionální fén totiž vaše vlasy pouze vyfouká bez přehřívání, vysušení struktury a následného polámání vlasů.

Výbava pro péči o vlasy Profesionální žehlička na vlasy pro rovný účes

Žehlička na vlasy se stala v posledních letech skutečným hitem mnoha žen a dívek. Díky ní totiž mohou měnit styl svého účesu doslova jako na běžícím pásu. Z vlnitých vlasů můžete za pár minut vytvořit rovný a hladký účes. Ovšem musíte si dávat pozor, zda vaše domácí žehlička vlasům spíš neškodí. Profesionální péče o vlasy zahrnuje také výběr kvalitního příslušenství a ne každá žehlička na vlasy takové podmínky splňuje. Moderní žehlička totiž nezanechá na vašich vlasech sebemenší známku poškození a vlasy jsou stále zdravé a kvalitní.

Kulmy a kulmofény na pohádkové zvlněné vlasy

Opakem rovných účesů jsou lokny a zvlněné vlasy. Dosáhnout takového vzhledu bez natáček může být nadlidský výkon. Trápit se ovšem celou noc v natáčkách také není příliš příjemná představa. Mnohem praktičtější je profesionální kulma na vlasy nebo kulmofén. Takové příslušenství vám vykouzlí zvlněný účes během několika minut. Existuje přitom více druhů kulem, a proto vždy vybírejte ty nejšetrnější, které budou odpovídat vašim potřebám.

Jak sami vidíte, není výběr vhodného příslušenství nijak jednoduchou záležitostí. Pozornost a péče při výběru se vám ale rozhodně vyplatí, jelikož není nic důležitějšího, než zdravé a kvalitní vlasy, které o vás mohou vašemu okolí leccos napovědět.

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)