Parfém je vaší vizitkou, víte jak jej vybrat a nanášet?

Všichni máme nějakou oblíbenou vůni. Někdo miluje levandule, jiný růže, další třeba slaninu. Každý preferujeme něco jiného. Vůně jsou však ve všech ohledech v našich životech velmi důležité. A co se týče parfémů, je to ještě důležitější. Nikdo nechce zapáchat a není nám ani příjemné, když je jiný člověk cítit potem.

Výběr správného parfému je velmi individuální. Existuje tisíce příměsí do parfémů, každá voní jinak. Proto není příliš vhodné nechat si parfémy doporučovat jen podle názvu nebo je kupovat jako dary. Velmi často se stává, že se danému člověku netrefíte do vkusu.

parfém 2

Jak se parfémy správně zkouší

Mnoho lidí nevěnuje výběru parfému či parfémované, toaletní vody velkou pozornost, což je špatně. Při koupi si ji pořádně nevyzkouší, přičichnou pouze k lahvičce. Prvotní dojem však není ten nejdůležitější. Nejdříve se vám totiž může líbit, až se ale rozvoní, nemusí vám sedět. Nebo naopak – může se stát, že při přičichnutí k lahvičce ucítíte alkohol, přitom jeho množství je v lahvičce minimální a je proto potřeba parfém rozstříknout.

Výhodou jsou testovací papírky, které jsou k dostání nejen v parfumeriích, ale i v drogeriích. Papírek si popište názvem vůně, poté na něj nastříkejte dostatečné množství produktu a celý den k papírku průběžně přičichujte. Další možností je samozřejmě zkoušet si vůně přímo na kůži – nejčastěji na zápěstí.

Nanášení parfému

Vůně se nanášejí na pokožku ta, kde nejvíce pulzuje krev. Je to tedy v oblasti krčních tepen, zápěstí, loketních jamek nebo podkolenních jamek. Vůně lze ale nanášet také na ušní lalůčky nebo na dekolt.

Parfémy však nanášejte i na oblečení, na kterém ulpí. Pokud střídáte často vůně, nezapomeňte na to, že na jedno oblečení nesmí přijít více než jedna vůně. Když by se totiž smíchalo vícero vůní, mohlo by z toho vzniknout něco, co by nevonělo nikomu.

Dejte si pozor, abyste to s parfémem nepřehnali. Při větším množství není cítit totiž pořádně vůně, ale hlavně alkohol. Vyberte si vaše oblíbené partie, na které vůni nanesete, není nutné ji dávat na všechny výše zmíněné najednou. O se týče nanesení parfému na oblečení či do vlasů, máme pro vás tip. Stříkněte parfém do vzduchu a poté popraškem projděte.

 Autor článku: Nikol Sotolářová

Fotografie publikována se svolením kaboompics a monicore Photography/FreeDigitalPhotos.net

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)