Nezbytnosti, které mnohým ženám chybí v kabelce

Poslední aktualizace: 1.11.2016

Pro ženy jsou kabelky, ať už menší či větší, nezbytným doplňkem ke každému outfitu. Některé preferují v kabelce pořádek, aby ihned našly vše, co potřebují. Mnoha ženám však v kabelce vládne chaos a samy nevědí, co v ní tahají – ano, i proto mají kabelky někdy i přes pět kilo. Přitom mnoho žen nenosí ty nejdůležitější věci, které je dobré mít vždy po ruce.

Nezbytnosti, které mnohým ženám chybí v kabelce 2
Unsplash / Pixabay

Telefon, klíče, peněženka

K těm nejdůležitějším věcem, které byste si měla do své kabelky vložit, než vykročíte z bytu, patří telefon, klíče a doklady. Pro některé jde o naprosto běžné věci, o kterých si myslí, že by na ně nikdy nezapomněly. Přitom právě na tyto věci drtivá většina žen nemyslí!

Papírové kapesníčky

Mít po ruce kapesníčky není potřeba jen v případě, že se chystáte do kina na doják nebo máte rýmu. Kapesníčky vás mohou zachránit od trapných situací, jako je rozlitá káva, rozmazaná rtěnka nebo absence toaletního papíru na veřejných záchodcích.

Záchranná taštička

Není nutné tahat s sebou make-up, paletku očních stínů a deset obřích štětců. Stačí si do malé taštičky, kterou nazveme pracovně záchrannou, dát zrcátko, balzám na rty a matující ubrousky, které nahradí velký pudr a štětec.

Do této taštičky je však dobré schovat například i intimní vložku či tampon, co kdyby náhodou! Nezapomeňte ani na malé manikurní nůžtičky či kleštičky s pilníkem. Hodit se vám však může i gumička, sponka a malý hřebínek.

Nezbytnosti, které mnohým ženám chybí v kabelce 3
quinntheislander / Pixabay

Léky

Do další malé taštičky schovejte nejnutnější léky. Buď ty, které potřebujete brát pravidelně, jako je třeba antikoncepce, nebo léky na alergii, nadýmání, bolest hlavy a hodit se mohou i obyčejné náplasti. Proč je lepší mít léky odděleně a nenosit je například v peněžence? Pamatujte, že do peněženky saháte se špinavýma rukama, nosíte v ní peníze, na které šahaly tisíce dalších lidí a léky tak jednoduše nejsou v tom nejideálnějším prostředí.

Navíc k lékům, nebo někam k nim připravte antibakteriální gel, kterým si očistíte ruce před tím, než si budete brát lék, a nebo také před jídlem, například ve vlaku či restauraci.

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)