Na fotkách může být každá žena krásná, pokud ví jak na to!

Poslední aktualizace: 12.4.2013

Mnoho lidí má z fotografování při nejrůznějších příležitostech spíše strach, než radost z doživotních vzpomínek zhmotnělých na fotografiích. Abyste se příště nemusela objektivu z různých důvodů vyhýbat a nepřipravila se tak zbytečně o řadu fotek, které si jistě za pár let moc ráda prohlédnete, přečtěte si jednoduché triky, které vám pomůžou v překonání strachu z fotoaparátu.

Modelky
By: epSos .deCC BY 2.0

Určitě to také znáte. Chystá se rodinná oslava, jste pozvaná na nějakou společenskou událost, nebo vyrážíte s přáteli či rodinou na výlet nebo na dovolenou. Při všech těchto příležitostech napadne většinu žen jako první, že se tyto události neobejdou bez fotografování. Kdo by přeci nechtěl mít vzpomínku na tak výjimečnou událost, jakými uvedené okamžiky jsou. Místo, abyste začala vymýšlet různé lsti a triky, jak si fotoaparátu včas všimnout a zmizet ze záběru, připravte se na fotografování dopředu.

Na fotkách může být každá žena krásná, pokud ví jak na to! 1
By: Frank KovalchekCC BY 2.0

Základem pro sympatickou fotografii je rozhodně vzhled. Málokterá žena je ale se svým vzhledem spokojená a takovému přístupu pak odpovídají i fotoalba, ve kterých nelze dohledat jedinou fotografii, na které byste byla. Nebo jde naopak o fotografie, které pouze stihly zvěčnit váš pokus o útěk ze záběru. Pokud se chystáte na oslavu nebo večírek, jistě budete dostatečně upravená na to, abyste nemusela mít z fotografování strach. Problémem může být jedině výlet či dovolená, na kterých vznikají často nečekané momentky. Abyste nemusela mít z podobných fotografií zbytečné deprese, pamatujte alespoň na hřeben a úsměv. Učesané vlasy a pozitivní přístup k fotografování vás dokážou na každé fotografii změnit k nepoznání. Pokud máte škodolibého přítele nebo manžela, který je schopný vyhledávat ty nejméně vhodné situace po probuzení nebo při hygieně, nasaďte alespoň samotný úsměv. Věřte, že fotografie s kyselým nebo naštvaným výrazem vypadá stokrát hůře, než vytahané tepláky a rozcuchané vlasy!

O vašem vzhledu na fotografii může velmi výrazně rozhodnout také váš postoj. Nemusíte samozřejmě vytvářet pózy jako z módního magazínu, ale uvolněný a sebevědomý postoj z vás na každé fotografii vytvoří naprosto okouzlující bytost. Strojený úsměv je pro fotografování naprosto nevhodný. Zkuste si raději vybavit něco opravdu vtipného. Upřímný úsměv, který ve vás tato vzpomínka probudí, se bude na rodinných i ostatních fotografiích úžasně vyjímat. Je také dobré při focení trochu zvednout bradu, aby se nevytvářel zbytečný stín na krku, který může budit iluzi dvojité brady. Můžete také dát hlavu mírně na stranu, což působí roztomile i rošťácky. Je dobré si ale tyto speciální pózy natrénovat předem u zrcadla, aby vše působilo přirozeně. Pokud máte nějaké pochybnosti o své váze, pomůže vám jednoduchý trik, kdy se při focení postavíte mírně stranou od objektivu. Opticky vás to zeštíhlí a celkový dojem je také mnohem přirozenější, než když stojíte strnule přímo proti objektivu.

Nejdůležitějším pravidlem ovšem je: nebrat fotografování příliš vážně. Přeci si nebudete kazit dovolenou strachem, kdo vás kde vyfotografuje. Nepřipravujte se zbytečně o klid a pohodu a představte si třeba, že jste celebritou, kterou může vyfotit novinář naprosto kdekoliv. Ani celebrity přeci neovlivní, zda budou na všech fotografiích dostatečně dobře nalíčené a dobrou náladu si tím rozhodně kazit nenechají.

Fotogenický
By: Kathleen MurtaghCC BY 2.0
Úsměv
By: Sean McGrathCC BY 2.0

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)