Móda roku 2014 slibuje nápaditost a odvážné kombinace

Poslední aktualizace: 15.1.2014

Ke každému novému roku patří nejen vymýšlení předsevzetí, ale také nástup nových módních trendů. Malou ochutnávku módy pro následující rok získáte sice většinou o něco dřív, ale teprve v novém roce se můžete přesvědčit, na kolik tato ochutnávka odpovídá skutečnosti.

Photo Credit: Jessica Christ via Compfight cc
Photo Credit: Jessica Christ via Compfight cc

Podívejme se tedy nyní, jaký módní trend nás čeká na začátku roku 2014, abychom alespoň částečně získali představu, jak bude ten letošní rok vypadat.

Kostky, kam se podíváte

O geometrických tvarech pro letošní rok rozhodně nemůže být pochyb. Podle oděvních modelů připravené pro rok 2014 je na první pohled jasné, že oděvní průmysl ovládne kostkovaný vzor, který bude doslova všude. Povoleny jsou dokonce i kombinace dvou a více částí oděvu s kostkovaným vzorem, což je samo o sobě již netradiční. Pokud tedy zahlédnete na ulici dívku v kostkované košili, kterou doplňuje navíc i kostkovaná šála, ničemu se nedivte – je to letos v módě.

Vaše kroky povedou divoké zvířecí vzory

Vypadá to, že se letos naše okolí promění ve skutečnou džungli. Nelekejte se, při troše štěstí se bude jednat pouze o džungli v oblasti módního průmyslu a to v podobě zvířecích vzorů. Leopardí a tygrované vzory oblečení v kombinaci s obrázky šelem budou tedy letos naprostým hitem.

Photo Credit: Alba Soler Photography via Compfight cc
Photo Credit: Alba Soler Photography via Compfight cc

Flitrujte a třpyťte se!

Flitry nebo třpytky se zdály být v poslední době spíše přestupkem v módě. Jejich návrat je ovšem mnohem drastičtější, než si dovedete představit. V roce 2014 se oděvní móda totiž nespokojí pouze s několika flitry na tunice či kabelce. Oblečení bude totiž flitry či jinými třpytivými doplňky pokryto doslova celé.

Dlouhý rolák působí přitažlivě

Další hit nového roku se částečně představil již v podzimní sezóně roku loňského, kdy se nejistě a bázlivě začaly objevovat v obchodech prodloužené roláky. Jde tedy také o jeden z mála módních hitů, který navíc dokáže být i praktický. Nejenom že se zahřejete, ale navíc budete působit neskutečně přitažlivě, protože umí zeštíhlit postavu a lze jej kombinovat i se sukněmi a dlouhými kozačkami, aniž byste působili nevkusně.

Rok 2014, malý módní blázinec

Letošní rok lze tedy považovat za módní období, kdy je dovoleno vše, pokud to není nudné a příliš tradiční. Můžete kombinovat části oděvů, které se zdají na první pohled nesourodé, mixovat vzorky podle chuti, dokonce i kontrasty a netradiční doplňky jsou dovolené. Zimní čepice s nápisy, kostkované kalhoty s pruhovaným tričkem, krajkové šaty i návrat do let minulých a využít inspiraci v kombinaci s moderním oblečením, to všechno jsou trendy, na které se v letošním roce můžete těšit. Takže směle do toho a nebojte se trochu experimentovat. Letos je to totiž dovolené.

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)