Máte tyhle základní kousky ve své skříni s oblečením?

Poslední aktualizace: 22.3.2017

Stačí vám pár kousků oblečení a můžete snadno vyřešit starost, že nemáte co na sebe. Podívejte se na několik základních kousků, které by neměly chybět ve vaší skříni. S jejich pomocí se oblečete pohodlně, stylově a funkčně.

Důležité spodní vrstvy

V rámci správné termoregulace je důležité obléci tělo nejlépe do několika vrstev oblečení. Mezi každou vrstvou bude vzduch sloužící jako přirozená izolace. Dalším bonusem je to, že máte možnost postupně sundávat vrchní vrstvy, a přizpůsobit se tak změnám teploty. To oceníte hlavně v jarních dnech, kdy bývá ráno zima, ale odpoledne už jsou teploty mnohem vyšší. Základními spodními kousky oblečení jsou tílka v neutrálních barvách. V každé skříni by proto nemělo chybět jedno bílé a jedno černé tílko. Samozřejmě lze nosit i pestřejší barvy, nicméně ty se nedají kombinovat úplně se vším.

E1095-60

I několika správnými kousky vytvoříte nespočet kombinací

Kromě barvy je důležitý vhodný střih a použitý materiál. Každé oblečení by vám mělo sedět a navozovat příjemný pocit během nošení. Nakonec bude stačit, když si pořídíte několik vzájemně kombinovatelných kousků a snadno vytvoříte efektní outfit pro každý den. Je to zčásti i otázka minimalismu, kdy ušetříte místo ve skříni i čas a námahu spojenou s praním spousty různých triček. V rámci každé kombinace je dobré myslet i na její funkčnost. O dostatečnou tepelnou izolaci se postará například fleece mikina, ve které se budete cítit neuvěřitelně hebce a příjemně.

Příjemná mikina na sport i běžný den

Fleece mikiny je možné libovolně kombinovat jako sportovní i běžné oblečení. Fleecový materiál je velmi prodyšný a pomáhá odvádět přebytečnou vlhkost. Při sportování si ale dejte pozor na větrné počasí, kdy užijete ještě jednu svrchní vrstvu v podobě větrovky či jiné neprodyšné bundy. Mikiny můžete mít v neutrálních barvách, nicméně určitě nic nezkazíte, když sáhnete po výraznějším odstínu své oblíbené barvy.

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)