Květinový horoskop na celý rok

Poslední aktualizace: 2.2.2023

Zatímco některé horoskopy prozrazují, co člověka čeká a nemine, jiné vykreslují jeho povahové vlastnosti. Květinový horoskop je jedním z nich. Samozřejmě ne vždy musí sedět vše úplně do puntíku. V našich životech se odrážejí různé vlivy a působí na nás i změny počasí a ročního období.

Nejen podle hvězd, barev, kamenů či stromů je možné posuzovat člověka. Podobnost povahových vlastností s rostlinami je velmi prastará. Každé znamení představuje jiný styl a energii, podobně jako květiny v květinovém horoskopu.

Ovšem už na první pohled lze poznat, že je úplně jiný, než ten klasický. Každičký měsíc je dále rozdělen na 3 díly a celkem nalezneme v květinovém horoskopu 36 kytek. Tedy  36 různých povahových vlastností . Najdete se v některé kytičce?

Sedí horoskop podle květin i na vás? Zjistěte to v jednom z našich měsíců podle data vašeho narození!

Leden: Iris, Astra, Gerbera

Iris – Lidé narození od 1. do 10. ledna jsou pečliví, optimisticky ladění a neváhají pomoci a poradit ostatním. Nedokážou však plně projevit své city. Při řešení problémů se nechávají řídit rozumem a střízlivostí. Za partnery a přátelé volí pracovité a schopné osoby.

Astra – Praktiční lidé narození od 11. do 20. ledna, kteří oplývají výtečnými organizačními schopnostmi. V osobních vztazích platí za spolehlivé, věrné, ale na oplátku totéž vyžadují od svých protějšků.

Gerbera – Platí za všeználka s výbornou schopností plánovat vše do puntíku. Jedná se o lidi narozené od 21. do 31. ledna. Rádi sbírají nové kontakty, informace a jsou společenští. Bývají přátelští, oblíbení a nezkazí žádnou legraci. Jejich slabou stránkou je citlivost.

Gerbera
Gerbera. Zdroj: Maja Cvetojević, Pixabay

Únor: Pampeliška, Sedmikráska, Tulipán

Pampeliška – Lidé tohoto znamení mají rádi klid a harmonické zázemí. Patří sem jedinci narození od 1. do 10. února. Pampelišky se moc nezajímají o novoty, nerady mění zvyklosti. Nebývají skoupé na slovo, ale řeknou pouze to, co chtějí. Mají svůj vlastní svět a jen tak někoho do něj nepustí. Ve vztazích mívají nezřídka problémy.

Sedmikráska – Platí za skromnou květinku a stejně tak i člověk narozen od 11. do 19. února je skromný a umí se obětovat pro ostatní. Ve vztazích nemívají příliš velké štěstí, protože se nedokážou rozhodnout, nebo jednají naopak zbrkle. Upřednostňují harmonii a často svého vysněného partnera hledají dlouho.

Tulipán – Působí namyšleně, vychloubačně, ale je to jen slupka lidí narozených od 20. do 29. února. Ve skutečnosti jde o citlivého jedince, který se jinak chová ve společnosti a doma. Velmi rád se chlubí a vystavuje na obdiv svůj šarm. Platí za vtipného a energického společníka.

kytky
Sedmikráska

Březen: Mimóza, Fialka, Petrklíč

Mimóza – Stejně jako samotný název jsou i tito lidé narození od 1. do 10. března zajímaví a nevšední. Jedná se o věčné snílky, kteří mají velmi krásné oči a působí až nadpozemsky. Moc neberou v potaz hmotné situace, ale přejí si být žádoucí, obletovaní a oblíbení. Celý život usilovně pracují na svém sebevědomí a ke spokojenosti potřebují uznání.

Fialka – Pěkná nenápadná kytička stejně jako lidé narození od 11. do 20. března. Nikam se necpou, přestože touží po svém místečku na slunci, nebývají ctižádostiví. Žijí ve světě fantazie plném krásných a ušlechtilých lidí i zážitků. Platí za nenapravitelné naivky a bývají plni očekávaní.

Petrklíč – Šarmantní rostlinka, jež přitahuje pozornost ostatních. Podobně je tak tomu i s lidmi narozenými od 21. do 31. března. Bývají už na první pohled nevšední a zajímaví. Patří k velmi pracovitým lidem, kteří přesně vědí, co chtějí. V oblasti vztahů mívají štěstí, ale patří k nestálým a vybíravým. Život berou jako výzvu a většinou netrpí v ničem nedostatkem.

Fialka
Fialka. Zdroj: Manfred Richter, Pixabay

Duben: Hortenzie, Šeřík, Kamélie

Hortenzie – Osoby narozené od 1. do 10. dubna, přitahující pozornost s velkým espritem. Zájem budí svým půvabným vzhledem i vybraným chováním. Umí patřičně oslnit a získat, co je potřeba. Pokud se zamiluje, dokáže se ve vztahu podřídit, ale musí mít pocit svobody a nezávislého postavení.

Šeřík – Krásná voňavá a okouzlující květina. Lidé v tomto znamení narození od 11. do 20. dubna jsou plní energie a radosti ze života. Umí ostatní nakazit svou pozitivitou a veselím. Bývají velmi nároční a většinou získají to, po čem touží, protože patří k velmi vytrvalým lidem, kteří se jen tak nevzdávají.

Kamélie – Lidé plní vášně a citů narození od 21. do 30. dubna, touží po výlučném postavení ve společnosti a uznání. Dokážou strhnout ostatní na svou stranu, patří k výtečným přátelům a kamarádům. Jestliže se v životě zamilují, jsou věrní až za hrob. Nechybí jim odvaha, kouzlo osobnosti a mají umělecké nadání.

Hortenzie
Hortenzie. Zdroj: Pexels, Pixabay

Květen: Pivoňka, Konvalinka, Růže

Pivoňka – Tyto lidi každý rád vidí, jelikož nezkazí žádnou legraci a srší optimismem. Zrozenci v období od 1. do 10. května dokážou pomoci a poradit. Od života dostává mnoho, protože stejným dílem umí dávat i přijímat. Jsou to zajímaví a příjemní lidé, kteří díky svému milému vystupování nemívají nepřátelé. V lásce jsou úspěšní.

Konvalinka – Cílevědomí lidé, kterým nechybí notná dávka roztomilosti, a dokážou se vloudit do přízně. Na ostatní mohou lidé narození od 11. do 21. května působit skromně až naivně. Ovšem jde o racionální typy, jež vždy dosáhnou svého. Mívají vysoké nároky a ve vztazích se nespokojí jen tak s někým. Jejich protějšek musí být rovněž úspěšný a nevšední.

Růže – Tvrdí se, že patří k nejkrásnějším kytkám. Lidé narození od 22. do 31. května dokážou patřičně zaujmout ostatní. Ovšem pozor občas mohou být krapet panovační, ostatně jako všichni králové a královny. Svůj majestát umí dávat okázale najevo. Vybíraví jsou jak v oblasti pracovní, tak ve vztazích. Vždy si pro sebe přejí jen to nejlepší. Velmi zajímaví, ale komplikovaní lidé.

Růže
Růže. Zdroj: congerdesign, Pixabay

Červen: Azalka, Lilie, Maceška

Azalka – Hlavním znakem azalky a tudíž lidí narozených od 1. do 10. června je pozorovatelský dar. Dokážou sesbírat užitečné informace a náležitě je využít. Jsou to lidé přátelští, ale musí se jim to vyplatit. Milují vše nové a cesty do neznáma. Ve vztazích to s nimi tak lehké není, dokážou si snadno „ochočit“ druhé a poté zájem opadne a svůj zrak upírají jinde.

Lilie – Vznešenost a čistota této kytky připomíná i vlastnosti lidí narozených od 11. do 20. června. Na druhou stranu bývají chladní a odmítaví. Patří k neskutečným snílkům a romantikům, pozemské a obyčejné věci je příliš nezajímají. Přejí si lásku jako z románů. Není snadné s nimi vyjít, ale kdo si dokáže získat city lilie, získá přítele na celý život.

Maceška – Roztomilá a kouzelná kytička, která se zbytečně nikde nedere, ale zná svou cenu. Kdo se narodil od 21. do 30. června, dokáže říkat vše na rovinu. Tito lidé nesnáší okolky a intriky. V jejich společnosti se každý cítí skvěle, protože tito lidé jsou zcela přirození a s nikým nesoupeří. V lásce mívají štěstí spíš v mladším věku.

Azalka
Azalka. Zdroj: Couleur, Pixabay

Červenec: Jasmín, Kopretina, Karafiát

Jasmín – Pracovitý aktivní člověk narozen od 1. do 10. července, se kterým je radost spolupracovat a žít. Dokáže k vysokým výkonům motivovat i ostatní – přesně ví, co chce. Je odvážný a uplatnění většinou najde, jako vedoucí. Osoba, do níž se zamiluje, může hovořit o štěstí.

Kopretina – Za nenápadnou krásou zrozenců od 11. do 20. července se ukrývá úspěch, na kterém pozvolna pracují. V životě to umí dotáhnout hodně daleko. Tento typ člověka potřebuje uznání od ostatních a tím se neskutečně vybičuje k dalším výkonům.

Karafiát – Lidem narozeným od 21. do 31. července nechybí velké ambice. Avšak může být i přehnaně kritický vůči ostatním. Nesnáší průtahy v lásce ani profesním životě. Stejně náročný, jako je na druhé, je však i vůči sobě. Lidé ho nemají rádi, protože je velmi upřímný a vše říká tak, jak si myslí bez okolků. Ne každý snese pravdu do očí.

Jasmín
Jasmín. Zdroj: Hans, Pixabay

Srpen: Slunečnice, Čekanka, Pomněnka

Slunečnice – Tito lidé si často připadají, že jsou středem vesmíru. Mívají neuvěřitelné plány a nápady, které se také snaží realizovat. Zrozenci od 1. do 10. srpna nepatří k snílkům vznášejících se v oblacích, ale k realistům, jež patřičně dokážou využít ostatní ke svým záměrům. Milují pochvaly a vychází dobře s těmi, kteří jim umí zalichotit. Pro druhé platí za velmi přitažlivé, ale jelikož jde o silné individuality, nemívají lehký život.

Čekanka – Příjemní lidé narození od 11. do 20. srpna bývají trpěliví, ochotní a pomáhají druhým. Rozhodně nepatří ke vztahovačným, takže se s nimi dá výtečně vycházet. Mají dar přirozeného sebevědomí. Patří k příjemným společníkům a rádcům. Nebývají ani přehnaně nároční, ale díky své píli a houževnatosti se tito lidé umí v životě dobře uplatnit.

Pomněnka – Potřebují pomoc a oporu ostatních. Proto navazují často přátelství se srdečnými a silnými jedinci, o něž se mohou opřít. Narození od 21. do 31. srpna bývají ve vztazích přizpůsobiví, citliví a vnímaví – někdy až příliš. Pomněnky mívají často deprese a melancholické nálady, kdy je i drobný problém vyvede z míry. Proto potřebují harmonický vztah a partnera, který je podepře.

Pomněnka
Pomněnka. Zdroj: -Rita-?‍? und ? mit ❤, Pixabay

Září: Leknín, Sněženka, Zvonek

Leknín – Stejně, jako je nevšední leknín, jsou nevšední i lidé narození od 1. do 10. září. Bývají duchovně vyspělí a často je přitahují nadpřirozené jevy. Zbožňují tajemství a sám i tajemně působí. Velmi často jsou nadáni uměleckou a tvořivou sílou. Život s těmito lidmi je lákavý a zajímavý.

Sněženka – Patří k prvním poslům jara. Něžná a krásná květinka vykresluje lidi narozené od 11. do 20. září. Přesto v sobě ukrývá sílu a dokáže se prosadit. Tito lidé mají kuráž, ctižádost a nikdy nejdou žádnými oklikami, ale přímo. Jednají důsledně, ale taktně. Pro vztah i práci si vybírají podobné lidi – takové, kteří si jdou za svými cíli.

Zvonek – Přímočarost a přitažlivost je hlavním rysem narozených od 21. do 30. září. Vše jim jde dobře, osud k nim bývá otočen sluneční stranou. Lidé jim rádi vychází vstříc a ve věcech lásky mívají rovněž štěstí. Jsou inteligentní, průbojní a jejich image působí na ostatní silně. Občas může však slíbit více, než je schopen splnit.

Zvonek
Zvonek. Zdroj: Sanna, Pixabay

Říjen: Jiřina, Hyacint, Frézie

Jiřina – Na první dojem se zdá být obyčejná, kdo však propadne jednou jejímu kouzlu, je navždy ztracen. Lidé narození od 1. do 10. října se rádi obklopují řadou svých obdivovatelů. Často se nemohou rozhodnout, mívají tudíž problémy v partnerském životě. Jsou to nevšední a zajímaví jedinci, kteří dokážou houževnatě pracovat, pokud je však daná činnost baví. V opačném případě propadají smutku a hledají nové podněty.

Hyacint – Omamná a krásně vůně, jež přitahuje. Stejně tak i zrozenci od 11. do 20. října mají zvláštní kouzlo osobnosti. Patří nejen k přitažlivým, ale spolehlivým. Vložíte-li jim důvěru, dokážou nemožné. Jsou velmi inteligentní a umí využít své intuitivní schopnosti. Jsou považováni za příjemné společníky, dokonce i v partnerství jsou ti lidé, na které je spoleh.

Frézie – Narození od 21. do 31. října platí za náladové a nestálé jedince, jež často podléhají módním trendům a nákupním horečkám. Mívají mnoho přátel, žel jen na povrchní úrovni. Pro frézie je velmi těžké se usadit, protože si neumí nic odepřít. Pracovní sféra je pro tyto lidi důležitá, proto se neváhají ozvat, když cítí nějakou nespravedlnost. V lásce mívá štěstí, ale nedokáže si jí dlouho udržet.

Jiřina
Jiřina. Zdroj: Anna, Pixabay

Listopad: Chryzantéma, Narcis, Orchidea

Chryzantéma – Náladové osobnosti, jež mívají velké životní cíle. Klíčovým úkolem lidí narozených od 1. do 10. listopadu je naučit se trpělivosti a lásce. Jedná se o lidi mimořádné inteligence a umí rovněž své dovednosti patřičně zúročit. V otázkách lásky trochu kalkulují a vybírají si takové partnery, kteří jim dokážou pomoci a zajistit je po finanční stránce.

Narcis – Mírně povrchní jedinci, jež bývají často zahledění sami do sebe. Mnoho jim záleží na tom, jak se na ně ostatní dívají a hledají neustále nové příležitosti, jak se předvádět. Narcis si nedokáže udržet lásku ani přátelství. Často mohou měnit zaměstnání i partnery. Narození od 11. do 20. listopadu hledají stále nové vzrušení. Klidnějšími se stávají až ve vyšším věku.

Orchidea – Exotická a překrásná kytka, která zaujme na první pohled. Lidé narození od 21. do 30. listopadu jsou nevšední a originální. Zakládají se na svém image, potrpí si na módní výstřelky, kosmetiku a doplňky. Nepostrádá kouzlo osobnosti, dostane-li se někdo do jejich vlivu, je těžké se pak vymanit.

orchidea

Prosinec: Chrpa, Kalina, Jmelí

Chrpa – Vyniká svou energií a odvahou.  Chrpy narozené od 1 do 10. prosince bývají často vedoucími pracovníky, jelikož patří k velmi ambiciózním lidem. Dokážou řídit ostatní s přehledem a nemají obavy z novot. Pro ostatní jsou dobrým přítelem i oporou. V partnerském životě mohou mít trable, jestliže si nenajdou životního partnera v mladém věku.

Kalina – Lidé narození od 11. do 20. prosince jsou velkými individualisty. Kráčející v životě většinou sami, jelikož jim nikdo a nic není dost dobré. Během svého života zažívají velké výkyvy – vzestupy a pády. Dáno je to jejich komplikovanou povahou a silnými emocemi. V otázkách lásky bývají problematičtí, štěstí mají v případě, že si najdou někoho, kdo je schopen se jim podřídit.

Jmelí – Na první pohled příliš neoslní, jsou skromní, nehledají výsluní. Neradi se předvádějí a své plány realizují nejraději skrytě. Pro narozené od 21. do 31. prosince jsou důležité harmonické a klidné vztahy. Nebývají si příliš jisti sami sebou, ani tím, co vlastně v životě skutečně chtějí.

Květinový horoskop na celý rok 1
Jmelí. Zdroj: Hans, Pixabay

Napsat komentář

(Spamcheck Enabled)